Wieczór rosyjski w kinoteatrze Rialto

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: wtorek, 1 października 2013 Źródło: kinoteatr Rialto

Panele dyskusyjne, pokaz filmu oraz koncert męskiego chóru - na takie atrakcje mogą liczyć goście wieczoru rosyjskiego, którego organizatorem jest kinoteatr Rialto w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 5 października. Start o godzinie 16.

Wieczór rosyjski rozpocznie się panelem dyskusyjnym - "Polska i Rosja - co nas dzieli, co nas łączy?". Wezmą w nim udział: dr. hab. Joachim Diec, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ, Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie oraz Dmitrij Babicz, komentator RIA Nowosti. Dyskusję poprowadzi natomiast Stanisław Górka z Instytutu Europeistyki UJ.

W kolejnym panelu, który poprowadzi europoseł i członek delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja - Marek Migalski - dyskutanci spróbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Polsce i Rosji tak trudno jest iść razem. Rozmawiać będą: Ariadna Rokossowska, dziennikarska Rossijskoj Gaziety, dr Wiktor Ross, były ambasador RP w Rosji oraz Iwan Prieobrażeński, politolog i współpracownik agencji informacyjnej Rosbałt.

Wieczór rosyjski
Wieczór rosyjski, fot. kinoteatr Rialto

Wieczór rosyjski w kinoteatrze Rialto to jednak nie tylko panele dyskusyjne. O godzinie 19:40 rozpocznie się koncert męskiego chóru prawosławnego Oktoich. Powstał on w 1991 roku we Wrocławiu i od tamtej pory zagrał około 800 koncertów w Polsce i Europie. Chór Oktoich jest ponadto laureatem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce oraz Międzynarodowego Festiwalu Kunsztu Śpiewu Diakońskiego w Moskwie.

Wydarzenie zakończy pokaz rosyjskiej produkcji "Elena" w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Tytułowa bohaterka dowiaduje się, że mąż postanowił przepisać majątek swojej córce z poprzedniego związku - Katerinie. To zmienia Elenę w kobietę, która nie zawaha się przed niczym, by osiągnąć swoje cele.

Choć wstęp na wieczór rosyjski jest wolny, to należy wcześniej zarezerwować miejsce. Można to zrobić zarówno w kasie kinoteatru Rialto, jak i u organizatora - biuro@projektslask.pl lub tel. 32 353 80 43.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej