REGIOFUN 2013 - przedpremierowy pokaz "Wenus w futrze", wizyta dyrektora Festiwalu w Cannes i masa innych atrakcji

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: środa, 9 października 2013
fot. facebook.com/REGIOFUN
REGIOFUN 2013

 

Mniej niż dwa tygodnie - tyle właśnie pozostało do rozpoczęcia 4. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych - REGIOFUN 2013. Tegoroczna impreza zapowiada się naprawdę gorąco. Odbędzie się podczas niej 97 seansów, spośród których aż 59 to premiery. Na tym jednak nie koniec. Katowice swoją obecnością zaszczyci Thierry Fremaux - dyrektor Instytutu Lumiere oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Cannes. Natomiast na zakończenie REGIOFUN 2013 został przewidziany przedpremierowy pokaz "Wenus w futrze" Romana Polańskiego.

- Poprzez ten festiwal wysyłamy zaproszenie do producentów, by swoje filmy realizowali właśnie na Śląsku - powiedziała Anna Szrama, dyrektor REGIOFUN.

Choć start samego festiwalu odbędzie się 22 października, to jedna z jego sekcji rozpocznie się 8 dni wcześniej. 14 października rusza KLAPS - pasmo skierowane do najmłodszych widzów, podczas którego zostaną wyświetlone między innymi "Chłopiec i kawka" oraz "Tygrysy i tatuaże".

REGIOFUN 2013 otworzy produkcja "Papusza" Joanny Kos-Krauze. Reżyserka i scenarzystka będzie jednym z jurorów decydującym o przyznaniu nagród producentom. Ubiegać się będzie o nie 8 filmów pełnometrażowych oraz 13 tytułów w kategorii krótki i średni metraż. W jury znajdą się również: Juliusz Machulski, Angela Bosch, Bruno Chatelin, Laurence Boyce i Tomasz Wasilewski.

4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych, której hasło to "Widz-Gra-Kino", dedykowana jest braciom Lumiere. W 1895 roku zorganizowali oni pokaz filmowy, a każdy z widzów musiał zapłacić jednego franka. 118 lat od tamtego wydarzenia podczas REGIOFUN 2013 zostaną zaprezentowane 93 filmy pionierów kinematografii, które zostały poddane cyfrowej obróbce. Specjalnym wydarzeniem będzie obecność Thierry'ego Fremauxa. Dyrektor Instytutu Lumiere będzie na żywo komentował filmy braci.

Z wielu filmów, które zostaną zaprezentowane podczas 4. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych, organizatorzy wybrali "dekalog", którego absolutnie nie można przegapić. Wśród nich znajduje się między innymi "Great" - historia Nicoli, który walczy z okupantem przy pomocy filmów. Miłośnikom gangsterskich produkcji powinien się spodobać natomiast film "The Liability" z Timem Rothem w jednej z głównych ról. Kolejna pozycja z dekalogu należy do Bertolucciego. "Me and you" to historia głębokiej relacji pomiędzy nieśmiałym nastolatkiem, a jego siostrą. Organizatorzy REGIOFUN 2013 szczególnie polecają również: "Kid", "Ryan's Renaissance", "Borrowed time", "Imaginaerum by Nightwish", "Tomorrow I Could Be Dead", "Tygrysy i tatuaże" oraz "Papusza".

Festiwal to jednak nie tylko seanse filmowe. Towarzyszyć mu będą również inne wydarzenia. Organizatorzy zaplanowali między innymi specjalne warsztaty dla producentów - zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych.

Przy okazji REGIOFUN 2013 odbędzie się także gra miejska "Katowood - gra o kino". Nawiązuje ona do spotkaniu Marleny Dietrich ze Zbyszkiem Cebulskim. Celem graczy będzie zbadanie tropu tajemniczego skarbu, który być może został pozostawiony przez niemiecką aktorkę. Więcej szczegółów na temat gry znajdziecie na stronie regiofun.pl/gra-miejska.

4. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych rozpocznie się 22 października i potrwa 6 dni. Odbędzie się on w 3 miejscach - Kinie Kosmos, Kinie Światowid oraz Kinoteatrze Rialto - a karnety pojawią się w sprzedaży od jutra. Panorama Silesia objęła patronatem REGIOFUN 2013.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej