Rolkowisko w Kapeluszu już otwarte

Kategorie: Rozrywka Silesia24 Sport
Utworzone: poniedziałek, 2 grudnia 2013 Źródło: informacja prasowa
fot. materiały prasowe organizatora
Z rolkowiska mogą korzystać zarówno miłośnicy rolek, jak i jeżdżący na deskorolkach czy BMX-ach.

 

Sezon jesienno-zimowy wcale nie musi oznaczać pożegnania się z jazdą na łyżworolkach, deskorolkach czy BMX-ach. Możemy się o tym przekonać odwiedzając Halę Wystaw "Kapelusz" w Parku Śląskim. 1 grudnia zostało tam otwarte rolkowisko. Aż do 13 grudnia będą mogli z niego korzystać wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy rolkowisko było czynne w środy, soboty i niedziele, teraz będzie ono otwarte niemal codziennie aż do 13 marca. W tygodniu można z niego korzystać od 15 do 20. W weekendy natomiast rolkowisko będzie czekało na gości już od godziny 10.

- W ubiegłym roku liczyliśmy głównie na rolkarzy. Tym razem chcemy wyciągnąć rękę również do miłośników jazdy na deskorolkach i BMX-ach - podkreśla Paweł Komosa, główny opiekun rolkowiska. Jak wyjaśnia, takie miejsce w okolicy jest niezwykle potrzebne i może być doskonałą alternatywą na często przeludnione lodowiska. - Do tej pory rolkarze zimą byli wyganiani z galerii handlowych i innych, zamkniętych obiektów. A liczba fascynatów takiej rekreacji stale rośnie. Dlatego udostępnienie im "Kapelusza", można nazwać krótko: strzał w dziesiątkę.

W "Kapeluszu" każdy, niezależnie od wieku oraz umiejętności, znajdzie coś dla siebie. W centralnej części hali umieszczono profesjonalne rampy, funbox oraz inne przeszkody. Mogą z niej korzystać zarówno jeżdżący na BMX-ach, jak i rolkarze czy deskorolkarze. Dla każdej grupy zostaną wyznaczone godziny, w której może ona zajmować główną część hali.

- Takie sesje będą trwały po kilka godzin. Dzięki temu unikniemy nieporozumień - twierdzi Komosa. I dodaje, że rozmieszczenie przeszkód zostało skonsultowane ze wszystkimi potencjalnymi grupami odbiorców.

Wokół skateparku znajduje się natomiast tor do jazdy rekreacyjnej na rolkach. Jest on przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, początkujących oraz zaawansowanych. Nie zapomniano również o fanach slalomów. Ponadto Stowarzyszenie "Green", organizator tegorocznego rolkowiska, ma w planach co najmniej kilka eventów. - Na pewno przygotujemy "Walentynki na rolkach" oraz warsztaty "I Love Rolki" - wymienia Paweł Komosa.

W sprzedaży są dwa rodzaje biletów. Pierwszy, umożliwiający korzystanie z rolkowiska przez dwie godziny, kosztuje 8 złotych. Jeśli zaś zależy nam na całodniowym karnecie, musimy zapłacić 10 zł. Dzieci do lat pięciu mogą natomiast korzystać z rolkowiska za darmo.

Na miejscu będzie można również wypożyczyć ochraniacze oraz kask.

Gorące tematy

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie w Katowicach, czyli muzyczne legendy i nowe brzmienia Męskie Granie już w sobotę 22 lipca w Katowicach. Będzie to trzeci koncert sponsorowanej przez markę Żywiec trasy. Na więcej

GLIWICE - JAZZ W RUINACH

GLIWICE - JAZZ W RUINACH

Jazz w Ruinach, jeden z najoryginalniejszych festiwali jazzowych, skupiający się na młodych, wschodzących gwiazdach, festiwal interdyscyplinarny, łączący kolejne obszary sztuki, rusza po raz więcej