Rolkowisko w Kapeluszu już otwarte

Kategorie: Rozrywka Silesia24 Sport
Utworzone: poniedziałek, 2 grudnia 2013 Źródło: informacja prasowa
fot. materiały prasowe organizatora
Z rolkowiska mogą korzystać zarówno miłośnicy rolek, jak i jeżdżący na deskorolkach czy BMX-ach.

 

Sezon jesienno-zimowy wcale nie musi oznaczać pożegnania się z jazdą na łyżworolkach, deskorolkach czy BMX-ach. Możemy się o tym przekonać odwiedzając Halę Wystaw "Kapelusz" w Parku Śląskim. 1 grudnia zostało tam otwarte rolkowisko. Aż do 13 grudnia będą mogli z niego korzystać wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy rolkowisko było czynne w środy, soboty i niedziele, teraz będzie ono otwarte niemal codziennie aż do 13 marca. W tygodniu można z niego korzystać od 15 do 20. W weekendy natomiast rolkowisko będzie czekało na gości już od godziny 10.

- W ubiegłym roku liczyliśmy głównie na rolkarzy. Tym razem chcemy wyciągnąć rękę również do miłośników jazdy na deskorolkach i BMX-ach - podkreśla Paweł Komosa, główny opiekun rolkowiska. Jak wyjaśnia, takie miejsce w okolicy jest niezwykle potrzebne i może być doskonałą alternatywą na często przeludnione lodowiska. - Do tej pory rolkarze zimą byli wyganiani z galerii handlowych i innych, zamkniętych obiektów. A liczba fascynatów takiej rekreacji stale rośnie. Dlatego udostępnienie im "Kapelusza", można nazwać krótko: strzał w dziesiątkę.

W "Kapeluszu" każdy, niezależnie od wieku oraz umiejętności, znajdzie coś dla siebie. W centralnej części hali umieszczono profesjonalne rampy, funbox oraz inne przeszkody. Mogą z niej korzystać zarówno jeżdżący na BMX-ach, jak i rolkarze czy deskorolkarze. Dla każdej grupy zostaną wyznaczone godziny, w której może ona zajmować główną część hali.

- Takie sesje będą trwały po kilka godzin. Dzięki temu unikniemy nieporozumień - twierdzi Komosa. I dodaje, że rozmieszczenie przeszkód zostało skonsultowane ze wszystkimi potencjalnymi grupami odbiorców.

Wokół skateparku znajduje się natomiast tor do jazdy rekreacyjnej na rolkach. Jest on przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, początkujących oraz zaawansowanych. Nie zapomniano również o fanach slalomów. Ponadto Stowarzyszenie "Green", organizator tegorocznego rolkowiska, ma w planach co najmniej kilka eventów. - Na pewno przygotujemy "Walentynki na rolkach" oraz warsztaty "I Love Rolki" - wymienia Paweł Komosa.

W sprzedaży są dwa rodzaje biletów. Pierwszy, umożliwiający korzystanie z rolkowiska przez dwie godziny, kosztuje 8 złotych. Jeśli zaś zależy nam na całodniowym karnecie, musimy zapłacić 10 zł. Dzieci do lat pięciu mogą natomiast korzystać z rolkowiska za darmo.

Na miejscu będzie można również wypożyczyć ochraniacze oraz kask.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej