Na ratunek anielskiemu busowi

Kategorie: Moto Silesia24
Utworzone: czwartek, 20 lutego 2014 Źródło: SCC
fot. SCC
VW Transporter Domu Aniołów Stróżów wymaga gruntownego remontu

 

Podopieczni Domu Aniołów Stróżów w Katowicach-Załężu nie wyobrażają sobie życia bez swojego anielskiego busa. Z VW Transporterem wiążą wiele miłych wspomnień. Samochód nie tylko zaopatruje świetlice i domy pomocy, ale także służy podopiecznym podczas rozmaitych wycieczek. Niestety ma już 25 lat, a jego stan nie jest najlepszy. Potrzebny jest mu remont, którego koszty są dość wysokie. Powodem są problemy z dostępnością części, które nie są już produkowane.

- To nie jest zwykły samochód, dla młodzieży jest formą terapii, uczy odpowiedzialności za rzeczy i wzmacnia poczucie wartości, zwłaszcza chłopaków, którzy go samodzielnie wyremontowali. VW służy także najmłodszym podopiecznym, m.in. wożąc dzieci na kolonie, zaopatrując ośrodki. Bez niego wiele projektów Aniołów nie ma racji bytu - apeluje Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów.

Podopieczni nie zamierzają się żegnać ze swoim białym Transporterem. W tym celu w Silesii City Center zorganizowana została wystawa. Na Placu Cynamonowym zobaczymy zdjęcia pokazujące wrak, który trafił do stowarzyszenia w 2012 roku, oraz jego przemianę w anielski bus. Podopieczni sami go wyremontowali, wkładając w naprawę dużo pracy. Odwiedzający Silesię City Center mogą również przyjrzeć się z bliska temu niezwykłemu pojazdowi, który znajduje się na pasażu centrum handlowego.

Anielski bus Domu Aniołów Stróżów w Katowicach
Anielski Bus służy podopiecznym między innymi podczas rozmaitych wycieczek, fot. SCC

- Dzięki samochodowi uczymy podopiecznych Domu współpracy, działania w zespole, dajemy im możliwość przeżycia przygody, jak ta z samodzielną naprawa samochodu, a następnie wyprawą na EURO 2012 - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" w Katowicach-Załężu.

W odbudowie pojazdu pomóc może każdy. Potrzebne są zarówno części do samochodu jak i pieniądze na organizację wypraw Anielskim Busem. Do wyremontowania Transportera może przyłączyć się każdy. Wystarczy przekazać darowiznę na rzecz Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie przyjmie również konkretne części - między innymi przednie zawieszenie, pompę wodną, mechanizm zmiany biegów oraz silnik wysokoprężny o pojemności 1700 cm3. Zebrane środki zostaną przekazane na remont samochodu, a także organizację kolejnych wyjazdów dla podopiecznych.

W akcji ratunkowej anielskiego busa chce uczestniczyć firma Noma-2. Obiecała nie tylko zająć się serwisowaniem samochodu, ale także pomocą w zorganizowaniu wycieczki do Hannoweru, gdzie znajduje się fabryka VW. - To pomysł naszych podopiecznych, którzy opiekują się samochodem. Chcemy zabrać naszego 25-latka na wyprawę w miejsce, skąd pochodzi, a przy okazji zobaczyć fabrykę - mówi Bajka.

Nr konta, na który można wpłacać darowizny na rzecz Anielskiego Busa:
ING Bank Śląski S.A 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207

Gorące tematy

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej

AIR SHOW W KATOWICACH

AIR SHOW W KATOWICACH

Śląski Air, Piro & Moto Show FAJERA!Już jutro na Muchowcu wielkie święto - widowiskowe podniebne akrobacje, zapierające dech pirotechniczne show, grupy rekonstrukcji historycznej oraz więcej