Na ratunek anielskiemu busowi

Kategorie: Moto Silesia24
Utworzone: czwartek, 20 lutego 2014 Źródło: SCC
fot. SCC
VW Transporter Domu Aniołów Stróżów wymaga gruntownego remontu

 

Podopieczni Domu Aniołów Stróżów w Katowicach-Załężu nie wyobrażają sobie życia bez swojego anielskiego busa. Z VW Transporterem wiążą wiele miłych wspomnień. Samochód nie tylko zaopatruje świetlice i domy pomocy, ale także służy podopiecznym podczas rozmaitych wycieczek. Niestety ma już 25 lat, a jego stan nie jest najlepszy. Potrzebny jest mu remont, którego koszty są dość wysokie. Powodem są problemy z dostępnością części, które nie są już produkowane.

- To nie jest zwykły samochód, dla młodzieży jest formą terapii, uczy odpowiedzialności za rzeczy i wzmacnia poczucie wartości, zwłaszcza chłopaków, którzy go samodzielnie wyremontowali. VW służy także najmłodszym podopiecznym, m.in. wożąc dzieci na kolonie, zaopatrując ośrodki. Bez niego wiele projektów Aniołów nie ma racji bytu - apeluje Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów.

Podopieczni nie zamierzają się żegnać ze swoim białym Transporterem. W tym celu w Silesii City Center zorganizowana została wystawa. Na Placu Cynamonowym zobaczymy zdjęcia pokazujące wrak, który trafił do stowarzyszenia w 2012 roku, oraz jego przemianę w anielski bus. Podopieczni sami go wyremontowali, wkładając w naprawę dużo pracy. Odwiedzający Silesię City Center mogą również przyjrzeć się z bliska temu niezwykłemu pojazdowi, który znajduje się na pasażu centrum handlowego.

Anielski bus Domu Aniołów Stróżów w Katowicach
Anielski Bus służy podopiecznym między innymi podczas rozmaitych wycieczek, fot. SCC

- Dzięki samochodowi uczymy podopiecznych Domu współpracy, działania w zespole, dajemy im możliwość przeżycia przygody, jak ta z samodzielną naprawa samochodu, a następnie wyprawą na EURO 2012 - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" w Katowicach-Załężu.

W odbudowie pojazdu pomóc może każdy. Potrzebne są zarówno części do samochodu jak i pieniądze na organizację wypraw Anielskim Busem. Do wyremontowania Transportera może przyłączyć się każdy. Wystarczy przekazać darowiznę na rzecz Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie przyjmie również konkretne części - między innymi przednie zawieszenie, pompę wodną, mechanizm zmiany biegów oraz silnik wysokoprężny o pojemności 1700 cm3. Zebrane środki zostaną przekazane na remont samochodu, a także organizację kolejnych wyjazdów dla podopiecznych.

W akcji ratunkowej anielskiego busa chce uczestniczyć firma Noma-2. Obiecała nie tylko zająć się serwisowaniem samochodu, ale także pomocą w zorganizowaniu wycieczki do Hannoweru, gdzie znajduje się fabryka VW. - To pomysł naszych podopiecznych, którzy opiekują się samochodem. Chcemy zabrać naszego 25-latka na wyprawę w miejsce, skąd pochodzi, a przy okazji zobaczyć fabrykę - mówi Bajka.

Nr konta, na który można wpłacać darowizny na rzecz Anielskiego Busa:
ING Bank Śląski S.A 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207

Gorące tematy

Czytanie to nie kara, to przyjemność – Nicholas Sparks

Czytanie to nie kara, to przyjemność – Nicholas Sparks

100 milionów sprzedanych egzemplarzy dwudziestu tytułów na całym świecie. Ponad połowa powieści zekranizowanych. Czy te liczby mówią o sukcesie Nicholasa Sparksa? Dla niego więcej

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

Tyraspol zwany „miastem widmem” to stolica jednego z najbardziej tajemniczych „państw” w Europie. Samo określenie „państwo” jest pewnym nadużyciem, ponieważ żaden kraj na świecie więcej

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej