Harley to nie tylko motocykl, to styl życia

Kategorie: Moto Silesia24
Utworzone: poniedziałek, 10 marca 2014 Autor: Rafał Bura
fot. www.scigacz.pl
Harley Davidson

 

Posiadanie i prowadzenie salonu Harley-Davidson to jedna z najbardziej unikatowych możliwości biznesowych na świecie. Dealerzy sprzedają produkty i usługi, które zapewniają entuzjastom marki jeszcze większą radość z jazdy. Każdy dział salonów jest dobrze prowadzonym, zyskownym elementem ogromnej całości i tradycji.

Z GARAŻU...

Historia przedsiębiorstwa sięga początków XX wieku, kiedy to w styczniu 1901 William Sylvester Harley i Arthur Davidson przymocowali cztery silniki do ramy rowerowej. Prace te odbywały się w małej komórce za domem Davidsonów. Miała ona powierzchnię wielkości ok. 3 na 4 metry. W 1903 r. w tym samym miejscu William Harley wraz z braćmi Davidson: Arthurem, Williamem oraz Walterem stworzyli pierwszy model przeznaczony na sprzedaż - Silent Grey Fellow z jednocylindrowym silnikiem o pojemności 410 cm3.

NA CAŁY ŚWIAT...

W pierwszej dekadzie XX wieku na rynku motocyklowym było naprawdę tłoczno. W 1907 roku ponad 40 producentów w Stanach Zjednoczonych produkowało i sprzedawało motocykle. Wśród nich była firma Hendee Manufacturing ze stanu Indiana, która torowała sobie drogę, by stać się potęgą na rynku. Założyciele Harley-Davidson i ich trzynastu pracowników doskonale wiedzieli z czym przyjdzie im się zmierzyć. Pod koniec 1912 roku w Stanach Zjednoczonych działało ponad 200 dealerów Harley-Davidson, a w Japonii otworzono pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne. Sprzedaż w Europie rozpoczęła się w 1914 roku. Ostatecznie Londyn przejął całą sprzedaż poza Ameryką Północną i Południową. W roku 1920 istniało już około 2000 dealerów Harley-Davidson w 67 krajach na całym świecie. W latach 20. XX wieku sprzedaż zagraniczna wynosiła siedemdziesiąt pięć procent wartości sprzedaży krajowej. Firma Harley-Davidson nadal pozostaje obecna na rynku motocyklowym na całym świecie.

DEALERAMI HARLEY STOI

Kwintesencja Harley-Davidson są oczywiście motocykle i wrażenia z jazdy, które pamięta się przez całe życie. A wszystko zaczyna się od motocykla. Dział sprzedaży motocykli jest odpowiedzialny za właściwe skojarzenie maszyn z właścicielami i spełnienia ich marzeń. Nowe motocykle to ponad 30 modeli pogrupowanych w 6 seriach zwanych rodzinami. Seria CVO (Custom Vehicle Operations) to limitowana seria motocykli, które są ręcznie składane i wyposażone w najlepsze akcesoria fabryczne Harley-Davidson. Motocykle używane to maszyny wymieniane na nowe za dopłatą. Stanowią tym samym dodatkowe źródło dochodów dla większości salonów Harley-Davidson. Miłośnicy dwóch kółek przed ewentualnym kupnem mogą skorzystać z jazdy próbnej.

Bez sieci pełnych zapału dealerów, firma Harley-Davidson nie przetrwałaby Wielkiego Kryzysu w latach 30. lub zostałaby prawdopodobnie zamknięta w trudnym okresie późnych lat 60., trwającym aż do lat 80. To więź, które nie tylko wytrzymała próbę czasu, ale też ukształtowała wspólne dziedzictwo. Bez takiego wsparcia firma Harley-Davidson mogła równie dobrze pozostać tylko wzmianką w kronice historii motocykli.

STYL ŻYCIA

Jazda na motocyklu to nie tylko nabijanie kilometrów, to styl życia. Szczególnie jeśli mówimy o Harley. Gdy jeździsz na motocyklu potrzebujesz odpowiedniego wyposażenia: kurtek, kasków, rękawic itp. Mają one na celu zapewnić jak największy komfort. Harley-Davidson oferuje pełną gamę wyjątkowych produktów i odzieży przeznaczonych specjalnie do jazdy oraz szeroki wybór odzieży i produktów do użytku codziennego. Zatem dziś Harley-Davidson to nie tylko kultowa marka, ale i świetnie prosperująca sieć marketingowa. Aż trudno uwierzyć, że wśród motocyklistów wciąż krąży anegdota, że pierwszy gaźnik do silnika Harley-Davidson powstał z pustej puszki po pomidorach.

Gorące tematy

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej

AIR SHOW W KATOWICACH

AIR SHOW W KATOWICACH

Śląski Air, Piro & Moto Show FAJERA!Już jutro na Muchowcu wielkie święto - widowiskowe podniebne akrobacje, zapierające dech pirotechniczne show, grupy rekonstrukcji historycznej oraz więcej