Biegacze uczcili początek wiosny w Parku Śląskim

Kategorie: Silesia24 Sport
Utworzone: poniedziałek, 24 marca 2014 Źródło: Park Śląski
fot. Park Śląski
W biegu wzięło udział 845 zawodników

 

Na pogodę w weekend nie mogliśmy narzekać. Wysoka temperatura i słoneczna aura sprawiły, że mieszkańcy regionów postanowili spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Część z nich wybrała się do Parku Śląskiego, by początek nowej pory roku uczcić uczestnictwem w Biegu Wiosennym, który równocześnie rozpoczął tegoroczną edycję Parkowej Korony Biegów. W zawodach wzięło udział ponad 800 zawodników, a do pokonania mieli trasę o długości 10 kilometrów. Zwycięzcą okazał się Łukasz Oślizło z Łazisk Górnych.

Startowali zarówno młodzi, jak i bardziej doświadczeni wiekiem, debiutanci i zaawansowani biegacze. W sumie w Parku Śląskim pobiegło 845 osób. Jedną z nich był Edward Mucha. Najstarszemu zawodnikowi spodobała się wyznaczona trasa. - Lepszej tutaj chyba nie można poprowadzić - twierdzi 86-latek. - Sześć lat temu przeszedłem operację biodra. Od tego czasu znów mogę cieszyć się z biegania - dodaje. W Biegu Wiosennym uczestniczył również Grzegorz Pawliszyn, który debiutował w zawodach organizowanych przez Park Śląski. Do udziału został namówiony przez swojego kolegę. - Traktuję to jako dobrą rozrywkę i narzędzie do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów - zaznacza.

Z organizacji zawodów zadowolony był także Łukasz Oślizło, któremu zwycięstwo dał wynik 32 minuty i 28 sekund. - Nie jest to jakiś mój imponujący wynik. Moja życiówka to 28 minut 15 sekund. Ten bieg potraktowałem bardziej rekreacyjnie - przyznaje zwycięzca. - Trasa urozmaicona, zachęcająca do aktywnego wypoczynku. Poziom dosyć wysoki. Dobrze, że udało nam się uciec przed deszczem - stwierdza.

Park Śląski - Bieg Wiosenny
fot. Park Śląski

W organizowaniu tego typu imprez Park Śląski może liczyć na pomoc Augusta Jakubika, który biega od 1988 roku. Na swoim koncie ma wiele sukcesów i tytułów, a do tej pory pokonał ponad 100 tysięcy kilometrów. - To najlepsze warunki, jakie zawodnicy mogą sobie wymarzyć. Nie pozostaje nic innego, jak startować i bić własne rekordy życiowe - przyznaje August Jakubik. Nie ukrywa, że atutem tego biegu jest dystans. 10 kilometrów może bowiem pokonać osoba, która zaczęła dopiero treningi oraz taka, która przygotowuje się do dłuższych startów. - Udział bierze też sporo osób, które uczestniczą w naszych czwartkowych treningach biegowych - zauważa Jakubik. - Prawie trzykrotnie większa niż przed rokiem frekwencja doskonale odzwierciedla rosnącą popularność biegania.

Oprócz biegu na 10 km w Parku Śląskim odbywały się również zawody w dwóch kategoriach. Pierwsza to nordic walking, a druga była przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Obie trasy miały długość 5 kilometrów.

Nie zabrakło tu także Strefy Kibica z balonami, transparentami i żurkiem, którą przygotował Ośrodek Świętego Jacka Caritas Archidiecezji Katowickiej. - Staraliśmy się wspierać zawodników z początku stawki oraz jeszcze bardziej tych na jej końcu - tłumaczy Marcin Siwek, fundraiser. - Promowaliśmy też nasz bieg charytatywny "Schodami po schody", który organizujemy 10 maja w katowickim Altusie. Dochód chcemy przeznaczyć na remont schodów w naszym ośrodku. Szukamy sponsorów i darczyńców - dodaje Marcin Siwek.

Za swój trud zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz przygotowaną przez leśniczówkę grochówkę.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej