Bitwa na poduszki, Pogorie, a może zamki? Jak spędzić weekend w regionie?

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: piątek, 4 kwietnia 2014
fot. UM Dąbrowa Górnicza
Pogoria III

 

Wiosna w tym roku nie zawiodła, a piękna pogoda nakłania do opuszczenia czterech ścian i spędzenia weekendu poza domem. Co można robić w naszym regionie, nie tracąc przy tym majątku? Okazuje się, że bardzo dużo. Dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji spędzenia ciekawego weekendu w województwie śląskim.

Popularnym miejscem rekreacji jest oczywiście Park Śląski. Goście mogą zobaczyć najróżniejsze zwierzęta w zoo, poczuć skok adrenaliny podczas akrobacji w parku linowym, w skansenie sprawdzić jak żyło się w dawnych czasach albo zwiedzić dalekie rejony kosmosu podczas jednego z wielu seansów w planetarium. Oczywiście na odwiedzających park czeka także najpopularniejsza Elka na Śląsku i Zagłębiu. To jedyna kolejka w kraju, która kursuje w trybie gondolowo-krzesełkowym!

Park Śląski
fot. fot. Tomasz Żak/UMWS

Z kolei na Mariackiej w sobotę o godzinie 15.00 odbędzie się bitwa. Nie chodzi tu jednak o "kibolskie ustawki" czy walkę Ślązaków z Zagłębiakami. Potyczce ma towarzyszyć przede wszystkim dobra zabawa, a bronią będą... poduszki.

Fani zdrowego stylu życia powinni natomiast zajrzeć w sobotę na ulicę Bracką w Katowicach, gdzie na terenie dawnej Huty Baildon zostanie otwarty BioBazar. Do tej pory działał on w Warszawie, a teraz z ekologicznego targu będą mogli korzystać mieszkańcy Górnego Śląska. Na BioBazarze znajdziemy nie tylko owoce i warzywa, ale również mięso, ryby czy nabiał. Żywność to jednak nie wszystko! Organizatorzy zaplanowali również między innymi zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego oraz baterii.

Park Śląski to nie jedyne miejsce na mapie regionu, gdzie możemy odpocząć od hałasu aut i zapomnieć o betonowej dżungli. Warto odwiedzić także Pogorie - czyli zbiorniki wodne w Dąbrowie Górniczej. Można tu żeglować, nurkować, wędkować. Coś dla siebie znajdą tu również rowerzyści oraz ci, którym wystarcza zwykły spacer.

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej
fot. UM Dąbrowa Górnicza

Nie trzeba wcale wyjeżdżać poza granice naszego województwa, by uprawiać "turystykę historyczną". W końcu nasz region pełen jest pięknych zamków, które zachwycają nie tylko interesujących się zamierzchłymi czasami. Najpopularniejsze znajdują się w Podzamczu, Będzinie, Bobolicach, Pszczynie, Mirowie i Olsztynie. Posiadaniem zamków może pochwalić się również Grodziec, Morsko, Lubliniec czy Siewierz.

Zamek w Bobolicach
Zamek w Bobolicach, fot. Bobolus/wikipedia

Gorące tematy

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

Tyraspol zwany „miastem widmem” to stolica jednego z najbardziej tajemniczych „państw” w Europie. Samo określenie „państwo” jest pewnym nadużyciem, ponieważ żaden kraj na świecie więcej

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie w Katowicach, czyli muzyczne legendy i nowe brzmienia Męskie Granie już w sobotę 22 lipca w Katowicach. Będzie to trzeci koncert sponsorowanej przez markę Żywiec trasy. Na więcej