Bitwa na poduszki, Pogorie, a może zamki? Jak spędzić weekend w regionie?

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: piątek, 4 kwietnia 2014
fot. UM Dąbrowa Górnicza
Pogoria III

 

Wiosna w tym roku nie zawiodła, a piękna pogoda nakłania do opuszczenia czterech ścian i spędzenia weekendu poza domem. Co można robić w naszym regionie, nie tracąc przy tym majątku? Okazuje się, że bardzo dużo. Dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji spędzenia ciekawego weekendu w województwie śląskim.

Popularnym miejscem rekreacji jest oczywiście Park Śląski. Goście mogą zobaczyć najróżniejsze zwierzęta w zoo, poczuć skok adrenaliny podczas akrobacji w parku linowym, w skansenie sprawdzić jak żyło się w dawnych czasach albo zwiedzić dalekie rejony kosmosu podczas jednego z wielu seansów w planetarium. Oczywiście na odwiedzających park czeka także najpopularniejsza Elka na Śląsku i Zagłębiu. To jedyna kolejka w kraju, która kursuje w trybie gondolowo-krzesełkowym!

Park Śląski
fot. fot. Tomasz Żak/UMWS

Z kolei na Mariackiej w sobotę o godzinie 15.00 odbędzie się bitwa. Nie chodzi tu jednak o "kibolskie ustawki" czy walkę Ślązaków z Zagłębiakami. Potyczce ma towarzyszyć przede wszystkim dobra zabawa, a bronią będą... poduszki.

Fani zdrowego stylu życia powinni natomiast zajrzeć w sobotę na ulicę Bracką w Katowicach, gdzie na terenie dawnej Huty Baildon zostanie otwarty BioBazar. Do tej pory działał on w Warszawie, a teraz z ekologicznego targu będą mogli korzystać mieszkańcy Górnego Śląska. Na BioBazarze znajdziemy nie tylko owoce i warzywa, ale również mięso, ryby czy nabiał. Żywność to jednak nie wszystko! Organizatorzy zaplanowali również między innymi zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego oraz baterii.

Park Śląski to nie jedyne miejsce na mapie regionu, gdzie możemy odpocząć od hałasu aut i zapomnieć o betonowej dżungli. Warto odwiedzić także Pogorie - czyli zbiorniki wodne w Dąbrowie Górniczej. Można tu żeglować, nurkować, wędkować. Coś dla siebie znajdą tu również rowerzyści oraz ci, którym wystarcza zwykły spacer.

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej
fot. UM Dąbrowa Górnicza

Nie trzeba wcale wyjeżdżać poza granice naszego województwa, by uprawiać "turystykę historyczną". W końcu nasz region pełen jest pięknych zamków, które zachwycają nie tylko interesujących się zamierzchłymi czasami. Najpopularniejsze znajdują się w Podzamczu, Będzinie, Bobolicach, Pszczynie, Mirowie i Olsztynie. Posiadaniem zamków może pochwalić się również Grodziec, Morsko, Lubliniec czy Siewierz.

Zamek w Bobolicach
Zamek w Bobolicach, fot. Bobolus/wikipedia

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej