Kolejny etap przebudowy śródmieścia. Czekają nas spore zmiany

Kategorie: Silesia24
Utworzone: czwartek, 24 kwietnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. przemiana.katowice.eu
Miasto wydało ulotkę informacyjną przedstawiającą czekające nas zmiany

 

Wielki remont Katowic trwa od dawna, a od kilku dni głośno mówi się o sporych zmianach jakie mają nastąpić w śródmieściu. Teraz te informacje się potwierdziły. 26 kwietnia rozpocznie się kolejny etap przebudowy, który szczególnie uderzy w kierowców. Poruszający się czterema kółkami będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia i opracować nowe trasy. Pasażerowie również mogą czuć się zaskoczeni, gdyż zmiany wpłyną na komunikację publiczną.

Urząd Miasta Katowice wydał ulotkę informacyjną, która pozwala zapoznać się z nową organizacją ruchu - zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów.

MICKIEWICZA

Kierowcy nie będą mogli poruszać się ulicą Mickiewicza tak jak do tej pory. Będzie ona dwukierunkowa, z wjazdem możliwym tylko od strony Sokolskiej (pojawi się lewoskręt) w kierunku Rynku. Dojedziemy nią tylko na wysokość Banku ING, gdzie będziemy zmuszeni zawrócić.

PIOTRA SKARGI

Podobne zmiany dotkną ulicę Piotra Skargi. Od ul. Stawowej w kierunku Rynku będzie ona dwukierunkowa i zaślepiona na wysokości Banku ING. Wzdłuż Supersamu utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy, a wzdłuż dworca PKS dwukierunkowy.

STAWOWA, SŁOWACKIEGO, MONIUSZKI, MATEJKI, PLAC WOLNOŚCI I ALEJA KORFANTEGO

Z kolei Stawową przejedziemy tylko od strony Mickiewicza do Skargi. Ruch jednokierunkowy zostanie również wprowadzony na Słowackiego od Skargi do Opolskiej. Na alei Korfantego w rejonie skrzyżowania Moniuszki zostanie umożliwione zawracanie, a z ulicy Moniuszki będziemy mogli pojechać tylko w prawo. Na Placu Wolności oraz ulicy Matejki dopuszczony będzie tylko ruch autobusowy oraz dojazd do posesji.

Drugi etap przebudowy środmieścia Katowic. Zmiany w organizacji ruchu
fot. przemiana.katowice.eu

ZMIANY RÓWNIEŻ DLA PASAŻERÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Nie tylko kierowców samochodów czeka małe zamieszanie w związku z kolejnym etapem przebudowy. Prace odczują również pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmianom ulegną rozkłady niemal 50 linii autobusowych.

AUTOBUSY LINII: 40, 800, 801, 805, 807, 808, 811, 813, 814, 815, 817, 818, 831, 835

Autobusy z przystanku Katowice Uniwersytecka pojadą w kierunku ronda, zawrócą na nim, skręca w Uniwersytecką i skierują się do przystanku końcowego oraz początkowego przy Moniuszki. Stamtąd wyjadą aleją Korfantego w stronę ronda, ale nie będą zatrzymywać się na przystanku Katowice Aleja Korfantego,

AUTOBUSY LINII: 5, 27, 168, 860

Autobusy z przystanku Koszutka Słoneczna pojadą aleją Korfantego, skręcą w Morcinka, zatrzymają się na przystanku Katowice Morcinka i pojadą dalej Sokolską do Placu Wolności, gdzie będzie znajdował się ich początkowy i końcowy przystanek.

AUTOBUSY LINII: 6, 820, 830, 840, 870

Autobusy z przystanku Katowice Chorzowska skierują się Sokolską (dzięki powstałemu lewoskrętowi) i Mickiewicza do przystanku końcowego i początkowego - Katowice Stawowa.

AUTOBUSY LINII: 7, 23, 30, 673

Z przystanku Katowice Chorzowska autobusy numer 7 i 23 pojadą Sokolską na Plac Wolności, gdzie będzie znajdował się ich przystanek końcowy i początkowy. Z kolei linie 30 i 673 w kierunku do Siemianowic Śląskich i osiedla Tysiąclecia pojadą Roździeńskiego, rondem, Chorzowską, Sokolską, Placem Wolności i Sokolską, by włączyć się na swoją rozkładową trasę na przystanku Katowice Sokolska.

AUTOBUSY LINII: 12, 154, 600

Autobus numer 12 z przystanku Katowice Szkolna pojedzie Moniuszki i Uniwersytecką, przejedzie przez rondo, a następnie skieruje się Chorzowską, Sokolską, Mickiewicza, Słowackiego i podziemnym dworcem autobusowym do Ligoty.

Autobus 154 jadący w stronę Ligoty z przystanku Katowice Uniwersytecka pojedzie Roździeńskiego, rondem, Chorzowską, Sokolską, Placem Wolności, Sądową i Mikołowską. Na przystanku Katowice Mikołowska powróci on na swoją rozkładową trasę.

Linia autobusowa numer 600, która jedzie w kierunku centrum miasta, z przystanku Koszutka Katowicka skieruje się Korfantego, Morcinka, Sokolską, Mickiewicza i Słowackiego, a na przystanku Katowice Dworzec powróci na swoją standardową trasę.

AUTOBUSY LINII: 61, 672, 910, 911, 930

Autobusy numer 672 i 910 z przystanku Katowice Francuska pojadą Jagiellońską i Kochankowskiego do przystanku Katowice Dworzec. Linią 930, zmierzającą w kierunku dworca autobusowego, po obsłudze przystanku Katowicka Uniwersytecka pojedziemy przez rondo, Chorzowską, Sokolską, Mickiewicza i Słowackiego.

Autobusy numer 61 i 911 z przystanku Koszutka Katowicka pojadą Korfantego, Morcinka, Sokolską, Mickiewicza i Słowackiego.

AUTOBUSY LINII: 7N, 30N, 76N, 77N, 130N, 297N, 657N, 672N, 830N, 840N, 905N, 906N, 908N, 911N.

Zmiany dotkną również nocne linie, których autobusy będą odjeżdżać z podziemnego dworca autobusowego.

Gorące tematy

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

Samorządowa gra o tron - rusza konkurs Kryształy PR-u Zmagania serialowych bohaterów o miejsce na tronie dobiegły końca. Ich role przejął jednak ktoś inny, a rozgrywka toczy się więcej

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy – już 15 czerwca na katowicki Muchowiec powróci FAJERA! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody więcej