Kolejny etap przebudowy śródmieścia. Czekają nas spore zmiany

Kategorie: Silesia24
Utworzone: czwartek, 24 kwietnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. przemiana.katowice.eu
Miasto wydało ulotkę informacyjną przedstawiającą czekające nas zmiany

 

Wielki remont Katowic trwa od dawna, a od kilku dni głośno mówi się o sporych zmianach jakie mają nastąpić w śródmieściu. Teraz te informacje się potwierdziły. 26 kwietnia rozpocznie się kolejny etap przebudowy, który szczególnie uderzy w kierowców. Poruszający się czterema kółkami będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia i opracować nowe trasy. Pasażerowie również mogą czuć się zaskoczeni, gdyż zmiany wpłyną na komunikację publiczną.

Urząd Miasta Katowice wydał ulotkę informacyjną, która pozwala zapoznać się z nową organizacją ruchu - zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów.

MICKIEWICZA

Kierowcy nie będą mogli poruszać się ulicą Mickiewicza tak jak do tej pory. Będzie ona dwukierunkowa, z wjazdem możliwym tylko od strony Sokolskiej (pojawi się lewoskręt) w kierunku Rynku. Dojedziemy nią tylko na wysokość Banku ING, gdzie będziemy zmuszeni zawrócić.

PIOTRA SKARGI

Podobne zmiany dotkną ulicę Piotra Skargi. Od ul. Stawowej w kierunku Rynku będzie ona dwukierunkowa i zaślepiona na wysokości Banku ING. Wzdłuż Supersamu utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy, a wzdłuż dworca PKS dwukierunkowy.

STAWOWA, SŁOWACKIEGO, MONIUSZKI, MATEJKI, PLAC WOLNOŚCI I ALEJA KORFANTEGO

Z kolei Stawową przejedziemy tylko od strony Mickiewicza do Skargi. Ruch jednokierunkowy zostanie również wprowadzony na Słowackiego od Skargi do Opolskiej. Na alei Korfantego w rejonie skrzyżowania Moniuszki zostanie umożliwione zawracanie, a z ulicy Moniuszki będziemy mogli pojechać tylko w prawo. Na Placu Wolności oraz ulicy Matejki dopuszczony będzie tylko ruch autobusowy oraz dojazd do posesji.

Drugi etap przebudowy środmieścia Katowic. Zmiany w organizacji ruchu
fot. przemiana.katowice.eu

ZMIANY RÓWNIEŻ DLA PASAŻERÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Nie tylko kierowców samochodów czeka małe zamieszanie w związku z kolejnym etapem przebudowy. Prace odczują również pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmianom ulegną rozkłady niemal 50 linii autobusowych.

AUTOBUSY LINII: 40, 800, 801, 805, 807, 808, 811, 813, 814, 815, 817, 818, 831, 835

Autobusy z przystanku Katowice Uniwersytecka pojadą w kierunku ronda, zawrócą na nim, skręca w Uniwersytecką i skierują się do przystanku końcowego oraz początkowego przy Moniuszki. Stamtąd wyjadą aleją Korfantego w stronę ronda, ale nie będą zatrzymywać się na przystanku Katowice Aleja Korfantego,

AUTOBUSY LINII: 5, 27, 168, 860

Autobusy z przystanku Koszutka Słoneczna pojadą aleją Korfantego, skręcą w Morcinka, zatrzymają się na przystanku Katowice Morcinka i pojadą dalej Sokolską do Placu Wolności, gdzie będzie znajdował się ich początkowy i końcowy przystanek.

AUTOBUSY LINII: 6, 820, 830, 840, 870

Autobusy z przystanku Katowice Chorzowska skierują się Sokolską (dzięki powstałemu lewoskrętowi) i Mickiewicza do przystanku końcowego i początkowego - Katowice Stawowa.

AUTOBUSY LINII: 7, 23, 30, 673

Z przystanku Katowice Chorzowska autobusy numer 7 i 23 pojadą Sokolską na Plac Wolności, gdzie będzie znajdował się ich przystanek końcowy i początkowy. Z kolei linie 30 i 673 w kierunku do Siemianowic Śląskich i osiedla Tysiąclecia pojadą Roździeńskiego, rondem, Chorzowską, Sokolską, Placem Wolności i Sokolską, by włączyć się na swoją rozkładową trasę na przystanku Katowice Sokolska.

AUTOBUSY LINII: 12, 154, 600

Autobus numer 12 z przystanku Katowice Szkolna pojedzie Moniuszki i Uniwersytecką, przejedzie przez rondo, a następnie skieruje się Chorzowską, Sokolską, Mickiewicza, Słowackiego i podziemnym dworcem autobusowym do Ligoty.

Autobus 154 jadący w stronę Ligoty z przystanku Katowice Uniwersytecka pojedzie Roździeńskiego, rondem, Chorzowską, Sokolską, Placem Wolności, Sądową i Mikołowską. Na przystanku Katowice Mikołowska powróci on na swoją rozkładową trasę.

Linia autobusowa numer 600, która jedzie w kierunku centrum miasta, z przystanku Koszutka Katowicka skieruje się Korfantego, Morcinka, Sokolską, Mickiewicza i Słowackiego, a na przystanku Katowice Dworzec powróci na swoją standardową trasę.

AUTOBUSY LINII: 61, 672, 910, 911, 930

Autobusy numer 672 i 910 z przystanku Katowice Francuska pojadą Jagiellońską i Kochankowskiego do przystanku Katowice Dworzec. Linią 930, zmierzającą w kierunku dworca autobusowego, po obsłudze przystanku Katowicka Uniwersytecka pojedziemy przez rondo, Chorzowską, Sokolską, Mickiewicza i Słowackiego.

Autobusy numer 61 i 911 z przystanku Koszutka Katowicka pojadą Korfantego, Morcinka, Sokolską, Mickiewicza i Słowackiego.

AUTOBUSY LINII: 7N, 30N, 76N, 77N, 130N, 297N, 657N, 672N, 830N, 840N, 905N, 906N, 908N, 911N.

Zmiany dotkną również nocne linie, których autobusy będą odjeżdżać z podziemnego dworca autobusowego.

Gorące tematy

Sezon festiwali otwarty!

Sezon festiwali otwarty!

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie tegorocznego sezonu polskich festiwali będzie naprawdę mocne! Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend...to już chyba po problemie. Fani muzyki więcej

Snowfest - znamy już pełen line up!

Snowfest - znamy już pełen line up!

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego więcej

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej