Na majówkę do Parku Śląskiego

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: środa, 30 kwietnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. Park Śląski
Długi weekend w Parku Śląskim zapowiada się bardzo ciekawie

 

Weekend majowy uważany jest za oficjalne otwarcie sezonu grillowego i rzadko kto chce spędzić ten czas dni w domu. Zazwyczaj wyjeżdżamy wtedy do którejś z miejscowości turystycznej lub decydujemy się na wypoczynek w bliższej okolicy. Wybór mieszkańców regionu często pada na Park Śląski. Kompleks o powierzchni ponad 600 hektarów sprzyja wypoczynkowi, a liczne atrakcje skutecznie przyciągają gości. W długi weekend majowy również nie będzie tu pusto, a to za sprawą zaplanowanych imprez oraz wydarzeń specjalnych.

NA DUŻEJ ŁĄCE UCZCIMY ROCZNICĘ PRZYSTĄPIENIA DO UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja to 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Województwo Śląskie na Dużej Łące w Parku Śląskim organizuje jubileuszową imprezę. Wśród zaplanowanych atrakcji są między innymi koncerty, strefy tematyczne, miasteczko ruchu drogowego oraz pokazy przygotowane przez funkcjonariuszy Służby Celnej.

Organizatorzy postawili na wykonawców z naszego regionu. Na scenie wystąpi więc Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Bas Tajpan & Bob One oraz Gooral. Nie zabraknie również części humorystycznej. O dobry weekend uczestników zabawy zadba Kabaret Młodych Panów.

Kolejną częścią obchodów są strefy poświęcone rozmaitym tematom, a w każdej z nich będą odbywały się quizy, warsztaty i konkursy. Wśród zaplanowanych atrakcji jest symulator dachowania i zderzenia samochodów, zajęcia na temat kultury śląskiej, kurs szybkiego czytania i zapamiętywania, pokazy projektowania komputerowego w 3D. Będzie można także odkryć Śląsk na nowo i posłuchać ciekawych legend dotyczących regionu, a uczestniczka programu "MasterChef" poprowadzi warsztaty gotowania śląskich potraw.

Na Dużej Łące powstanie także miasteczko ruchu drogowego, gdzie między innymi przejdziemy kurs pierwszej pomocy. Z kolei Służba Celna zaplanowała prezentację nowoczesnego sprzętu, z którego korzysta na co dzień oraz okazów CITES, czyli chronionych roślin i zwierząt, które zostały zatrzymane podczas próby przewiezienia przez granicę. Swoimi umiejętnościami wykażą się również psy wyszkolone do wykrywania narkotyków.

PROMOCYJNA ELKA DLA LUBIĄCYCH WYRÓŻNIAĆ SIĘ STROJEM

W majówkę na gości Parku Śląskiego będzie czekała między najpopularniejsza śląska Elka, czyli kolejka linowa, która od 2013 roku znów przewozi mieszkańców regionu. Z okazji "Dni Otwartych Funduszy Europejskich" dla pasażerów przygotowano specjalne promocje. 1 maja - w dniu 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - osoby, które będą posiadały jakiś element związany z flagą Unii Europejskiej, będą mogły skorzystać ze zniżki. Podobna akcja odbędzie się dzień później. Tym razem chodzi jednak o święto flagi. Z tego powodu z rabatu skorzystają osoby, których ubrania będą w kolorze barw narodowych.

Kolejka Elka w Parku Śląskim
fot. Park Śląski

ŚLĄSKIE ZOO Z LICZNYMI ATRAKCJAMI I BILETAMI W PROMOCYJNEJ CENIE

W tym czasie warto odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny, który także przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich". Z tej okazji dla odwiedzający zoo od 1 do 3 maja będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Największą z nich jest możliwość zobaczenia - z innej niż zwykle perspektywy - trzech obiektów, które zostały zrealizowane z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Goście Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zobaczą od kuchni pawilon żyraf, pawilon tygrysów sumatrzańskich oraz pawilon egzotyczny z ptakami, kajmanami i wężami. Każdy dzień majówki będzie poświęcony innym zwierzętom. Pierwszy dzień maja to Dzień Tygrysa, drugi jest Dniem Żyrafy, podczas gdy trzeci poświęcono Gadom i Ptakom. W trakcie zwiedzania pracownicy zoo opowiedzą o codziennych obowiązkach związanych z opieką nad tymi zwierzętami. Oprócz tego na najmłodszych gości Śląskiego Ogrodu Zoologicznego będą czekać liczne gry i zabawy. Do spędzenia majówki wśród zwierząt nakłania również cena biletów, która w tym czasie będzie wynosić zaledwie 5 zł.

NIE TYLKO MAJÓWKA

Park Śląski warto odwiedzać nie tylko w majówkę. Ogromny teren pozwala zrelaksować się i odpocząć od miejskiego zgiełku. Doskonale sprawdza się również do uprawiania różnych sportów oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ponadto władze parku dbają o to, by zawsze coś się tu działo. 18 i 19 maja w Hali Wystaw Kapelusz odbędzie się Kongres Obywatel Senior. To już trzecia edycja debat o potrzebach osób starszych. W tym roku jej główny temat to "Miasto przyjazne seniorom". Z kolei 30 maja przypomnimy sobie gry, które każdy z nas pamięta z dzieciństwa. To za sprawą Mistrzostw Śląska w Grze w Gumę. Fani większej dawki adrenaliny powinni natomiast pojawić się 31 maja w zachodniej części parku, gdzie odbędą się zawody rowerowe MTB "Hołda Race".

1 czerwca w Parku Śląskim rozpocznie się natomiast "Czerwiec wolności". Cykl imprez, zorganizowany z okazji przemian z 1989 roku, składać się będzie między innymi z debat, pokazów artystycznych, maratonu i specjalnego, urodzinowego koncertu zespołu Dżem.

Gorące tematy

Życie online

Życie online

 Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu, smartfonów czy platform streamingowych, które częstują swoich użytkowników muzyką oraz filmami. W coraz większym stopniu otaczamy więcej

60-LATEK, LECZ NIE SENIOR

60-LATEK, LECZ NIE SENIOR

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia. Perła architektury projektu Zbigniewa Rzepeckiego jest jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej więcej

STADION ŚLĄSKI PIĄTY NA ŚWIECIE

STADION ŚLĄSKI PIĄTY NA ŚWIECIE

W głosowaniu jury międzynarodowego plebiscytu Stadium of the Year 2017, Stadion Śląski zajął wysokie piąte miejsce, otrzymując o niespełna jeden punkt mniej od zwycięzcy. W środę więcej

KOLEJNY ATAK NA K-2

KOLEJNY ATAK NA K-2

7 MARCA 2018czyli XI Katowicki Przegląd Filmów Górskich Dziś po raz jedenasty w Kinoteatrze Rialto miłośnicy alpinistycznej wspinaczki rozpoczynają wyjątkową wędrówkę po górach, która więcej

SZTUKA Z PIERWIASTKIEM NIELEGALNOŚCI

SZTUKA Z PIERWIASTKIEM NIELEGALNOŚCI

5 MARCA 2018 Murale w KatowicachWypadkowa popkulturowych obserwacji, politycznej propagandy i artystycznej wizji twórcy rzucona na mury betonowej dżungli. Obrazowy komentarz aktualnej więcej