Na majówkę do Parku Śląskiego

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: środa, 30 kwietnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. Park Śląski
Długi weekend w Parku Śląskim zapowiada się bardzo ciekawie

 

Weekend majowy uważany jest za oficjalne otwarcie sezonu grillowego i rzadko kto chce spędzić ten czas dni w domu. Zazwyczaj wyjeżdżamy wtedy do którejś z miejscowości turystycznej lub decydujemy się na wypoczynek w bliższej okolicy. Wybór mieszkańców regionu często pada na Park Śląski. Kompleks o powierzchni ponad 600 hektarów sprzyja wypoczynkowi, a liczne atrakcje skutecznie przyciągają gości. W długi weekend majowy również nie będzie tu pusto, a to za sprawą zaplanowanych imprez oraz wydarzeń specjalnych.

NA DUŻEJ ŁĄCE UCZCIMY ROCZNICĘ PRZYSTĄPIENIA DO UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja to 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Województwo Śląskie na Dużej Łące w Parku Śląskim organizuje jubileuszową imprezę. Wśród zaplanowanych atrakcji są między innymi koncerty, strefy tematyczne, miasteczko ruchu drogowego oraz pokazy przygotowane przez funkcjonariuszy Służby Celnej.

Organizatorzy postawili na wykonawców z naszego regionu. Na scenie wystąpi więc Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Bas Tajpan & Bob One oraz Gooral. Nie zabraknie również części humorystycznej. O dobry weekend uczestników zabawy zadba Kabaret Młodych Panów.

Kolejną częścią obchodów są strefy poświęcone rozmaitym tematom, a w każdej z nich będą odbywały się quizy, warsztaty i konkursy. Wśród zaplanowanych atrakcji jest symulator dachowania i zderzenia samochodów, zajęcia na temat kultury śląskiej, kurs szybkiego czytania i zapamiętywania, pokazy projektowania komputerowego w 3D. Będzie można także odkryć Śląsk na nowo i posłuchać ciekawych legend dotyczących regionu, a uczestniczka programu "MasterChef" poprowadzi warsztaty gotowania śląskich potraw.

Na Dużej Łące powstanie także miasteczko ruchu drogowego, gdzie między innymi przejdziemy kurs pierwszej pomocy. Z kolei Służba Celna zaplanowała prezentację nowoczesnego sprzętu, z którego korzysta na co dzień oraz okazów CITES, czyli chronionych roślin i zwierząt, które zostały zatrzymane podczas próby przewiezienia przez granicę. Swoimi umiejętnościami wykażą się również psy wyszkolone do wykrywania narkotyków.

PROMOCYJNA ELKA DLA LUBIĄCYCH WYRÓŻNIAĆ SIĘ STROJEM

W majówkę na gości Parku Śląskiego będzie czekała między najpopularniejsza śląska Elka, czyli kolejka linowa, która od 2013 roku znów przewozi mieszkańców regionu. Z okazji "Dni Otwartych Funduszy Europejskich" dla pasażerów przygotowano specjalne promocje. 1 maja - w dniu 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - osoby, które będą posiadały jakiś element związany z flagą Unii Europejskiej, będą mogły skorzystać ze zniżki. Podobna akcja odbędzie się dzień później. Tym razem chodzi jednak o święto flagi. Z tego powodu z rabatu skorzystają osoby, których ubrania będą w kolorze barw narodowych.

Kolejka Elka w Parku Śląskim
fot. Park Śląski

ŚLĄSKIE ZOO Z LICZNYMI ATRAKCJAMI I BILETAMI W PROMOCYJNEJ CENIE

W tym czasie warto odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny, który także przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich". Z tej okazji dla odwiedzający zoo od 1 do 3 maja będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Największą z nich jest możliwość zobaczenia - z innej niż zwykle perspektywy - trzech obiektów, które zostały zrealizowane z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Goście Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zobaczą od kuchni pawilon żyraf, pawilon tygrysów sumatrzańskich oraz pawilon egzotyczny z ptakami, kajmanami i wężami. Każdy dzień majówki będzie poświęcony innym zwierzętom. Pierwszy dzień maja to Dzień Tygrysa, drugi jest Dniem Żyrafy, podczas gdy trzeci poświęcono Gadom i Ptakom. W trakcie zwiedzania pracownicy zoo opowiedzą o codziennych obowiązkach związanych z opieką nad tymi zwierzętami. Oprócz tego na najmłodszych gości Śląskiego Ogrodu Zoologicznego będą czekać liczne gry i zabawy. Do spędzenia majówki wśród zwierząt nakłania również cena biletów, która w tym czasie będzie wynosić zaledwie 5 zł.

NIE TYLKO MAJÓWKA

Park Śląski warto odwiedzać nie tylko w majówkę. Ogromny teren pozwala zrelaksować się i odpocząć od miejskiego zgiełku. Doskonale sprawdza się również do uprawiania różnych sportów oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ponadto władze parku dbają o to, by zawsze coś się tu działo. 18 i 19 maja w Hali Wystaw Kapelusz odbędzie się Kongres Obywatel Senior. To już trzecia edycja debat o potrzebach osób starszych. W tym roku jej główny temat to "Miasto przyjazne seniorom". Z kolei 30 maja przypomnimy sobie gry, które każdy z nas pamięta z dzieciństwa. To za sprawą Mistrzostw Śląska w Grze w Gumę. Fani większej dawki adrenaliny powinni natomiast pojawić się 31 maja w zachodniej części parku, gdzie odbędą się zawody rowerowe MTB "Hołda Race".

1 czerwca w Parku Śląskim rozpocznie się natomiast "Czerwiec wolności". Cykl imprez, zorganizowany z okazji przemian z 1989 roku, składać się będzie między innymi z debat, pokazów artystycznych, maratonu i specjalnego, urodzinowego koncertu zespołu Dżem.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej