Przez trzy dni Pszczyna była stolicą polskiego badmintona

Kategorie: PSZCZYNA
Utworzone: wtorek, 29 kwietnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. POSiR
Reprezentant Pszczyny - Paweł Pietryja - sięgnął po złoto

 

To było wielkie, sportowe święto. W połowie kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, których głównym organizatorem był klub UKS Plesbad Pszczyna. Zawodnicy ku uciesze kibiców oddawali na kortach całe serce, ale największą radość sprawił pszczynianin Paweł Pietryja, który razem z Przemysławem Urbanem zdobył Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w grze podwójnej.

BADMINTONOWE EMOCJE W PSZCZYŃSKIEJ HALI

W weekend od 11 do 13 kwietnia Pszczyna stała się stolicą polskiego badmintona. Do hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zjechali się zawodnicy z całego kraju, by pokazać swoje umiejętności i serce do gry, a także powalczyć o medale. Badmintoniści nie zawiedli oczekiwań kibiców i dostarczyli im sporą dawkę sportowych emocji. Zmagania zawodników można było oglądać nie tylko w pszczyńskiej hali. Rozgrywki były również transmitowane w Internecie, co pozwoliło dotrzeć także do tych, którzy nie mogli tego dnia pojawić się na terenie POSiR-u.

W mistrzostwach wzięło udział wielu reprezentantów Pszczyny. Oprócz Pawła Pietryi, który z sukcesem sięgnął po złoto, na kortach walczyli również Tomasz Tomża, Anna Goc, Weronika Strąk i Filip Stępniak.

ZŁOTO PSZCZYNIANINA PAWŁA PIETRYI

Paweł Pietryja razem z Przemysławem Urbanem musieli zmierzyć się z zawodnikami UKS-u Hubal Białystok - Maciejem Dąbrowskim i Przemysławem Jabłońskim. Spotkanie przyciągnęło wielu aktywnie dopingujących kibiców. Chociaż na początku Pietryja i Urban objęli prowadzenie, to zawodnicy klubu z Białegostoku zdołali ich wyprzedzić i utrzymać przewagę aż do końca pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 17:21. Porażka w pierwszej części spotkania nie osłabiła zapału badmintonistów UKS-u Plesbad Pszczyna i UKS-u Orbitek Straszęcin. Pawłowi Pietryi i Przemysławowi Urbanowi zależało na zwycięstwie, co pokazali na korcie. Drugi set należał do nich, o czym najlepiej świadczy wynik 21:11. Pietryja i Urban poszli za ciosem, a trzecia partia była jeszcze lepsza i zakończyła się 21:8, co dało im tytuł Mistrzów Polski Młodzieżowców w grze podwójnej.

UDANA IMPREZA

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Badmintonie nie tylko dostarczyły wielu emocji, ale okazały się również sukcesem organizacyjnym. Przybyli do hali POSiR-u goście byli zadowoleni z imprezy i chwalili osoby odpowiedzialne za jej przebieg. - Bardzo podoba mi się ten turniej. Są emocje, jest fajna zabawa. Mogło się wydawać, że badminton to taka prosta dyscyplina, ale naprawdę miło się patrzy na profesjonalnych zawodników - powiedział jeden z kibiców obecnych w hali.

Badmintonowy weekend usatysfakcjonował również Macieja Stiebera, dyrektora Powiatowego Ośrodku Sportu i Rekreacji, w którego hali odbywały się mistrzostwa. - Mogę śmiało powiedzieć, że mistrzostwa zakończyły się sukcesem. Jestem bardzo zadowolony z doskonałej współpracy z Plesbedem oraz liczby kibiców, którzy wzięli udział w tej imprezie. Mam nadzieję, że udane mistrzostwa będą świetną promocją badmintona - przyznał Stieber. - Cieszę się, że hala okazała się bardzo dobrym obiektem do organizowania takich imprez. Zarówno sędziowie z bogatym doświadczeniem, jak i zawodnicy byli zadowoleni z miejsca, w którym odbyło się to sportowe wydarzenie - dodaje dyrektor POSiR-u.

Oczywiście świetna organizacja, która przełożyła się na promocję POSiRu, nie była jedynym powodem do radości dla mieszkańców Pszczyny. Tutejszych kibiców najbardziej ucieszyli pszczyńscy zawodnicy z Pawłem Pietryją na czele. - Podsumowaniem całych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie był mecz Pawła Pietryi i Przemysława Urbana przeciwko Maciejowi Dąbrowskiemu i Przemysławowi Jablońskiemu, w którym pszczynianin zdobył złoto. Walce finałowej dopingowała licznie zebrana publiczność. To była taka wisienka na torcie - przyznaje Maciej Stieber, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Swojego zadowolenia z organizacji Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców nie krył także Witold Wiktorczyk, jeden z założycieli klubu Plesbad. - Jestem zachwycony tymi mistrzostwami. Wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik i organizacyjnie wypadliśmy bardzo dobrze - mówi Witold Wiktorczyk - Cieszę się także z postawy naszych zawodników. Klub się rozwija, jesteśmy coraz lepsi i oby tak było dalej! - kończy Wiktorczyk.

Gorące tematy

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

Samorządowa gra o tron - rusza konkurs Kryształy PR-u Zmagania serialowych bohaterów o miejsce na tronie dobiegły końca. Ich role przejął jednak ktoś inny, a rozgrywka toczy się więcej

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy – już 15 czerwca na katowicki Muchowiec powróci FAJERA! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody więcej