Przez trzy dni Pszczyna była stolicą polskiego badmintona

Kategorie: PSZCZYNA
Utworzone: wtorek, 29 kwietnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. POSiR
Reprezentant Pszczyny - Paweł Pietryja - sięgnął po złoto

 

To było wielkie, sportowe święto. W połowie kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, których głównym organizatorem był klub UKS Plesbad Pszczyna. Zawodnicy ku uciesze kibiców oddawali na kortach całe serce, ale największą radość sprawił pszczynianin Paweł Pietryja, który razem z Przemysławem Urbanem zdobył Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w grze podwójnej.

BADMINTONOWE EMOCJE W PSZCZYŃSKIEJ HALI

W weekend od 11 do 13 kwietnia Pszczyna stała się stolicą polskiego badmintona. Do hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zjechali się zawodnicy z całego kraju, by pokazać swoje umiejętności i serce do gry, a także powalczyć o medale. Badmintoniści nie zawiedli oczekiwań kibiców i dostarczyli im sporą dawkę sportowych emocji. Zmagania zawodników można było oglądać nie tylko w pszczyńskiej hali. Rozgrywki były również transmitowane w Internecie, co pozwoliło dotrzeć także do tych, którzy nie mogli tego dnia pojawić się na terenie POSiR-u.

W mistrzostwach wzięło udział wielu reprezentantów Pszczyny. Oprócz Pawła Pietryi, który z sukcesem sięgnął po złoto, na kortach walczyli również Tomasz Tomża, Anna Goc, Weronika Strąk i Filip Stępniak.

ZŁOTO PSZCZYNIANINA PAWŁA PIETRYI

Paweł Pietryja razem z Przemysławem Urbanem musieli zmierzyć się z zawodnikami UKS-u Hubal Białystok - Maciejem Dąbrowskim i Przemysławem Jabłońskim. Spotkanie przyciągnęło wielu aktywnie dopingujących kibiców. Chociaż na początku Pietryja i Urban objęli prowadzenie, to zawodnicy klubu z Białegostoku zdołali ich wyprzedzić i utrzymać przewagę aż do końca pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 17:21. Porażka w pierwszej części spotkania nie osłabiła zapału badmintonistów UKS-u Plesbad Pszczyna i UKS-u Orbitek Straszęcin. Pawłowi Pietryi i Przemysławowi Urbanowi zależało na zwycięstwie, co pokazali na korcie. Drugi set należał do nich, o czym najlepiej świadczy wynik 21:11. Pietryja i Urban poszli za ciosem, a trzecia partia była jeszcze lepsza i zakończyła się 21:8, co dało im tytuł Mistrzów Polski Młodzieżowców w grze podwójnej.

UDANA IMPREZA

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Badmintonie nie tylko dostarczyły wielu emocji, ale okazały się również sukcesem organizacyjnym. Przybyli do hali POSiR-u goście byli zadowoleni z imprezy i chwalili osoby odpowiedzialne za jej przebieg. - Bardzo podoba mi się ten turniej. Są emocje, jest fajna zabawa. Mogło się wydawać, że badminton to taka prosta dyscyplina, ale naprawdę miło się patrzy na profesjonalnych zawodników - powiedział jeden z kibiców obecnych w hali.

Badmintonowy weekend usatysfakcjonował również Macieja Stiebera, dyrektora Powiatowego Ośrodku Sportu i Rekreacji, w którego hali odbywały się mistrzostwa. - Mogę śmiało powiedzieć, że mistrzostwa zakończyły się sukcesem. Jestem bardzo zadowolony z doskonałej współpracy z Plesbedem oraz liczby kibiców, którzy wzięli udział w tej imprezie. Mam nadzieję, że udane mistrzostwa będą świetną promocją badmintona - przyznał Stieber. - Cieszę się, że hala okazała się bardzo dobrym obiektem do organizowania takich imprez. Zarówno sędziowie z bogatym doświadczeniem, jak i zawodnicy byli zadowoleni z miejsca, w którym odbyło się to sportowe wydarzenie - dodaje dyrektor POSiR-u.

Oczywiście świetna organizacja, która przełożyła się na promocję POSiRu, nie była jedynym powodem do radości dla mieszkańców Pszczyny. Tutejszych kibiców najbardziej ucieszyli pszczyńscy zawodnicy z Pawłem Pietryją na czele. - Podsumowaniem całych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie był mecz Pawła Pietryi i Przemysława Urbana przeciwko Maciejowi Dąbrowskiemu i Przemysławowi Jablońskiemu, w którym pszczynianin zdobył złoto. Walce finałowej dopingowała licznie zebrana publiczność. To była taka wisienka na torcie - przyznaje Maciej Stieber, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Swojego zadowolenia z organizacji Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców nie krył także Witold Wiktorczyk, jeden z założycieli klubu Plesbad. - Jestem zachwycony tymi mistrzostwami. Wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik i organizacyjnie wypadliśmy bardzo dobrze - mówi Witold Wiktorczyk - Cieszę się także z postawy naszych zawodników. Klub się rozwija, jesteśmy coraz lepsi i oby tak było dalej! - kończy Wiktorczyk.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej