Babi Targ, czyli amerykański sposób na nieużywane ubrania w Galerii Szyb Wilson

Kategorie: Lifestyle Silesia24
Utworzone: wtorek, 6 maja 2014 Źródło: materiały prasowe
fot. materiały prasowe organizatora
Babi Targ odbędzie się 11 maja w Galerii Szyb Wilson

 

Sezonowa wymiana garderoby wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami i uszczupleniem portfela. By się o tym przekonać wystarczy zajrzeć 11 maja na Babi Targ z OLX do Galerii Szyb Wilson - gdzie handel polega na wymianie ubrania za inne bądź niewielką sumę pieniędzy.

Babi Targ to lokalna odmiana tzw. "swapping parties" - imprez służących do pozbycia się nieużywanych ubrań oraz nabycia nowych. Pierwsze tego typu spotkania odbyły się w latach 90. w Stanach Zjednoczonych, a dziś cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nic więc dziwnego, że moda na wymienianie się ubraniami zyskuje popularność również w Polsce.

- Każdy z nas ma w szafie ubrania, których już od dawna nie nosi, bo były nieudanym zakupem lub prezentem, przestały na nas pasować lub po prostu zmieniły się nasze gusta. Na co dzień obserwujemy, jak wiele osób sprzedaje takie ubrania - tylko w ubiegłym roku w naszym serwisie Polacy wystawili prawie 3 mln ogłoszeń w kategorii 'Moda'. Stąd pomysł organizacji ogólnopolskiej akcji wymiany ciuchów, która daje możliwość zrobienia zakupów 'za grosze', a także jest okazją do miłego spędzenia czasu i poznania innych pasjonatów mody - mówi Marcin Sienkowski z serwisu OLX.pl.

Babi Targ to nie tylko okazja do zaoszczędzenia pieniędzy. Akcja organizowana przez serwis ogłoszeń lokalnych OLX.pl oraz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd daje również możliwość zdobycia ciekawych ubrań, które urozmaicą strój i uczynią go niepowtarzalnym. Ambasadorkami Babiego Targu zostały aktorki Kasia Cichopek oraz Monika Mrozowska. - Ubraniowy "crossing " uważam za genialny pomysł. Jestem z natury bardzo praktyczna. Zawsze swoje rzeczy oddaje koleżankom lub członkom rodziny. To co mnie się opatrzyło i znudziło, może być diamencikiem dla kogoś innego. Dlatego zapraszam wszystkie dziewczyny na ogólnopolską akcję wymiany ciuchów 'Babi Targ z OLX' - przyznaje Kasia Cichopek.

Organizatorzy zadbali o to, by Babi Targ można było odwiedzić razem z najmłodszymi. Zostanie dla nich przygotowany ekologiczny kącik, gdzie dzieci zapoznają się z zasadami recyklingu i segregacji śmieci. Warsztaty dotyczące junk artu pokażą im z kolei, że dbanie o środowisko może wiązać się z dobrą zabawą.

- Idea wymiany ubrań wydaje mi się nie tylko rozsądna ze względu na aspekt ekonomiczny, czy ekologiczny. Zabierając na taką imprezę nasze dzieci świetnie możemy pokazać im, że np. zabawki którymi już się nie bawią, mogą zamienić na książkę lub wymarzoną lalkę. To także super sposób na spędzenie wolnego czasu, poznanie nowych ludzi oraz...pomoc np. fundacjom zajmującym się zbieraniem ubrań i drobiazgów dla osób potrzebujących. Krótko mówiąc 'Babi Targ z OLX' to połączenie przyjemnego z pożytecznym - twierdzi Monika Mrozowska.

Warto również zwrócić uwagę na charytatywną stronę Babiego Targu. Ubrania, które nie znajdą nowego właściciela, zostaną przekazane Fundacji Gniazdo.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej