Babi Targ, czyli amerykański sposób na nieużywane ubrania w Galerii Szyb Wilson

Kategorie: Lifestyle Silesia24
Utworzone: wtorek, 6 maja 2014 Źródło: materiały prasowe
fot. materiały prasowe organizatora
Babi Targ odbędzie się 11 maja w Galerii Szyb Wilson

 

Sezonowa wymiana garderoby wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami i uszczupleniem portfela. By się o tym przekonać wystarczy zajrzeć 11 maja na Babi Targ z OLX do Galerii Szyb Wilson - gdzie handel polega na wymianie ubrania za inne bądź niewielką sumę pieniędzy.

Babi Targ to lokalna odmiana tzw. "swapping parties" - imprez służących do pozbycia się nieużywanych ubrań oraz nabycia nowych. Pierwsze tego typu spotkania odbyły się w latach 90. w Stanach Zjednoczonych, a dziś cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nic więc dziwnego, że moda na wymienianie się ubraniami zyskuje popularność również w Polsce.

- Każdy z nas ma w szafie ubrania, których już od dawna nie nosi, bo były nieudanym zakupem lub prezentem, przestały na nas pasować lub po prostu zmieniły się nasze gusta. Na co dzień obserwujemy, jak wiele osób sprzedaje takie ubrania - tylko w ubiegłym roku w naszym serwisie Polacy wystawili prawie 3 mln ogłoszeń w kategorii 'Moda'. Stąd pomysł organizacji ogólnopolskiej akcji wymiany ciuchów, która daje możliwość zrobienia zakupów 'za grosze', a także jest okazją do miłego spędzenia czasu i poznania innych pasjonatów mody - mówi Marcin Sienkowski z serwisu OLX.pl.

Babi Targ to nie tylko okazja do zaoszczędzenia pieniędzy. Akcja organizowana przez serwis ogłoszeń lokalnych OLX.pl oraz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd daje również możliwość zdobycia ciekawych ubrań, które urozmaicą strój i uczynią go niepowtarzalnym. Ambasadorkami Babiego Targu zostały aktorki Kasia Cichopek oraz Monika Mrozowska. - Ubraniowy "crossing " uważam za genialny pomysł. Jestem z natury bardzo praktyczna. Zawsze swoje rzeczy oddaje koleżankom lub członkom rodziny. To co mnie się opatrzyło i znudziło, może być diamencikiem dla kogoś innego. Dlatego zapraszam wszystkie dziewczyny na ogólnopolską akcję wymiany ciuchów 'Babi Targ z OLX' - przyznaje Kasia Cichopek.

Organizatorzy zadbali o to, by Babi Targ można było odwiedzić razem z najmłodszymi. Zostanie dla nich przygotowany ekologiczny kącik, gdzie dzieci zapoznają się z zasadami recyklingu i segregacji śmieci. Warsztaty dotyczące junk artu pokażą im z kolei, że dbanie o środowisko może wiązać się z dobrą zabawą.

- Idea wymiany ubrań wydaje mi się nie tylko rozsądna ze względu na aspekt ekonomiczny, czy ekologiczny. Zabierając na taką imprezę nasze dzieci świetnie możemy pokazać im, że np. zabawki którymi już się nie bawią, mogą zamienić na książkę lub wymarzoną lalkę. To także super sposób na spędzenie wolnego czasu, poznanie nowych ludzi oraz...pomoc np. fundacjom zajmującym się zbieraniem ubrań i drobiazgów dla osób potrzebujących. Krótko mówiąc 'Babi Targ z OLX' to połączenie przyjemnego z pożytecznym - twierdzi Monika Mrozowska.

Warto również zwrócić uwagę na charytatywną stronę Babiego Targu. Ubrania, które nie znajdą nowego właściciela, zostaną przekazane Fundacji Gniazdo.

Gorące tematy

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

Tyraspol zwany „miastem widmem” to stolica jednego z najbardziej tajemniczych „państw” w Europie. Samo określenie „państwo” jest pewnym nadużyciem, ponieważ żaden kraj na świecie więcej

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie w Katowicach, czyli muzyczne legendy i nowe brzmienia Męskie Granie już w sobotę 22 lipca w Katowicach. Będzie to trzeci koncert sponsorowanej przez markę Żywiec trasy. Na więcej