Pierwsze miejsce Panoramy Silesia w konkursie GrandFront 2013!

Kategorie: Silesia24
Utworzone: wtorek, 27 maja 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. Mieszko Piętka/AKPA
Panorama Silesia została nagrodzona w kategorii czasopisma lokalne

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować naszych czytelników, że Panorama Silesia została laureatem Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2013. Nagrodę ArtFront zdobyliśmy w kategorii czasopisma lokalne za numer 5/2013. Okładkę stworzył Emil Kłosowski na podstawie fotografii por. Kamili Kreis-Tomczak.

Uroczysta gala ogłoszenia zwycięzców, którą poprowadziła Marta Kuligowska, odbyła się 26 maja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: dzienniki, czasopisma lokalne, czasopisma opinii, magazyny wielotematyczne, popularne czasopisma poradnicze dla kobiet, czasopisma branżowe, czasopisma hobbystyczne, magazyny offowe. W konkursie mogły startować również wydania elektroniczne w kategorii TouchFront. W XII edycji GrandFront udział wzięło 219 redakcji. Najwięcej z nich, bo aż 115 to czasopisma hobbystyczne. Jeśli chodzi zaś o kategorię czasopisma lokalne, w której Panorama Silesia zdobyła pierwszą nagrodę, to startowało w niej 56 stron tytułowych.

Nagrodę główną GrandFront 2013 otrzymał dziennik Rzeczpospolita za numer 36/2013. Autorami projektu byli Maciej Ślusarczyk, Bartosz Węglarczyk oraz Tomasz Sobiecki. W kategorii dzienniki ArtFront przyznano Pulsowi Biznesu. Zarówno drugie, jak i trzecie miejsce zajęła Gazeta Wyborcza. Wśród czasopism opinii najlepszą okładką okazała się strona tytułowa 40 numeru Polityki. Nagrodzeni zostali również Duży Format oraz The Warsaw Voice.

Najciekawszą okładką magazynów wielotematycznych w 2013 roku okazała się ta do wiosennego numeru Viva! Moda. Za nią znalazły się Elle Edycja Limitowana nr 9/2013 oraz Harper's Bazaar Polska nr 3/2013. ArtFront w kategorii popularne czasopisma poradnicze dla kobiet został przyznany Wróżce za numer 4/2013. Ten magazyn zajął również trzecie miejsce za wydanie dziewiąte. Wśród nagrodzonych tytułów znalazło się ponadto M jak Mieszkanie.

Panorama Silesia zdobyła nagrodę ArtFront w konkursie GrandFront 2013
fot. Mieszko Piętka/AKPA

Nagrodę ArtFront w kategorii czasopisma branżowe przyznano magazynowi Press. Jurorzy zwrócili również uwagę na okładki Architektura - Murator i Atest - Ochrona Pracy. Z kolei spośród zgłoszonych czasopism hobbystycznych wybrano Beethoven Magazine. Drugie miejsce zajął tytuł Kukbuk, a trzecie DesignAlive. Ciekawe zjawisko miało miejsce w grupie magazynów offowych. Tu wszystkie trzy miejsca zajął tytuł Herito.

Organizatorzy konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku nie zapominają również o czasopismach czytanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dedykowane im aplikacje mogły ubiegać się o nagrody w kategorii TouchFront. Jej zwycięzcą okazał się Duży Format, a wyróżnieniami doceniono K MAG, Kukbuk oraz Focus.

Panorama Silesia zdobyła nagrodę ArtFront w konkursie GrandFront 2013
fot. Mieszko Piętka/AKPA

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O tym, które prace powinny zostać nagrodzone, decydowało jury składające się z 30 osób: dyrektorów artystycznych, wykładowców uczelni plastycznych, fotografików i wydawców. W czerwcu zwycięskie okładki będą prezentowane na wystawie  przy ulicy Foksala 3/5 oraz w Salonach Empik.

GrandFront to doskonały dowód na to, że liczy się nie tylko treść, ale również okładka. Podczas tworzenia każdego numeru Panoramy Silesia przywiązujemy ogromną wagę do wyglądu strony tytułowej. Nagroda ArtFront utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Zwłaszcza, że to nie pierwszy udany GrandFront w historii naszej gazety. Do tej pory zdobyliśmy 3 wyróżnienia, zajęliśmy trzecie miejsce oraz dwukrotnie przyznano nam ArtFront. Każda z tych nagród przyniosła nam wiele radości i zmotywowała do dalszej pracy.

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej