Wakacje samorządowców - jak lubią wypoczywać burmistrz i starosta?

Kategorie: PSZCZYNA
Utworzone: wtorek, 1 lipca 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. Arch. rodzinne Pawła Sadzy i fotografie UM w Pszczynie
Burmistrza i starostę zapytaliśmy o plany na wakacje i ulubione sposoby wypoczynku

 

PAWEŁ SADZA, STAROSTA POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiegoPraca polityka z pewnością wiąże się z małą ilością wolnego czasu. Jaki jest Pana najlepszy sposób na wypoczynek i pozyskanie energii na kolejne działania?
Dzięki rodzinie i pasjom to na pewno nie będzie jeden sposób. Jednym z nich jest czas spędzony z dziećmi, nawet długie usypianie (śmiech). Tego czasu nie da się zastąpić czymkolwiek innym. Jeżeli chodzi o pasję, to kiedyś była nią jazda na motocyklu. Teraz ze względu na ograniczony czas nie mogę się jej już tak poświęcać. Razem z żoną próbujemy za to znaleźć przynajmniej kilka godzin w tygodniu na regularne uprawianie sportu. Razem gramy w tenisa i pływanie. Jest jeszcze piłka nożna, którą uwielbiam od lat. W nią gram razem z przyjaciółmi.

Przed nami okres wakacyjny - czas urlopów i wyjazdów wypoczynkowych. Czy ma Pan już wakacyjne plany?
Wakacyjne plany? Zapewne jak co roku wyjedziemy na urlop, bowiem te dwa tygodnie są bardzo ważne dla naszej rodziny. Kierunek? Chorwacja. To taka nasza kilkunastoletnia miłość od pierwszego wejrzenia. No i pewna pogoda.

Najlepsze wakacyjne wspomnienia?
Moje najpiękniejsze wakacyjne wspomnienia to podróż po ślubna do Wenezueli, gdzie od 35 lat pracuje wujek mojej żony Agaty, salezjanin. Zobaczyć od kuchni Amerykę Południową, dotknąć jej, skosztować... to wspaniałe wspomnienia, które pozostają w pamięci na całe życie.

Czym dla Pana jest rodzina?
Rodzina jest dla mnie buforem bezpieczeństwa. Pozwala mi oderwać się od codziennej gonitwy, choć czasem w niej uczestniczy. Jest początkiem i końcem. Jest wszystkim.

 

DARIUSZ SKROBOL, BURMISTRZ PSZCZYNY

Dariusz Skrobol, burmistrz PszczynyGdzie najlepiej Panu się wypoczywa?
Najlepiej wypoczywam realizując moją pasję, czyli podczas nurkowania. Wszędzie tam gdzie można pływać, nurkować i eksplorować. Nurkowanie jest sportem sprawiającym niezwykłą przyjemność. Ludzie wypoczywają w momencie, kiedy zapominają o pewnych problemach, napięciach i sprawach, które mamy jeszcze do załatwienia. Ja biorąc ze sobą sprzęt muszę być skoncentrowany, ponieważ płetwonurek nie może popełnić żadnego błędu. Jednak dzięki temu w wodzie mogę się wyciszyć, co bezpośrednio przekłada się na odpoczynek.

Czy woli Pan aktywnie spędzać wolny czas czy może wręcz przeciwnie - stawia Pan na spokojny wypoczynek z książką w ręku?
Zdecydowanie wolę wypoczynek aktywny. Taki mam charakter i to daje mi dużo energii do dalszej pracy. Zawsze uprawiałem sport i do sportu mnie ciągnie. Od kilku lat mam zdecydowanie ograniczony czas, ponieważ moja praca wymaga dużego poświęcenia. Nie mogę systematycznie wspinać się, jeździć na rowerze czy rolkach. Jak tylko jednak znajdę wolny dzień, to spędzam go aktywnie. W tygodniu najczęściej udaje mi się sięgnąć po rower. Gdy nie pracuję w weekend, mogę pomyśleć o swojej pasji. Aktywna forma spędzania wolnego czasu nie oznacza, że zapominam o książkach. Na nie czas muszę znaleźć późnymi wieczorami. Oczywiście nie mam go, aż tyle ile bym chciał.

Ma Pan już plany na tegoroczne wakacje?
Rok jest bardzo trudny pod kątem realizacji budżetu. Dużo czasu spędzam na wykonywanych przez miasto inwestycjach, które systematycznie trzeba nadzorować. W tym roku odbędą się również wybory więc plany urlopowe są bardzo ograniczone.

Co dla Pana oznacza "udany wyjazd wakacyjny"?
Zdecydowanie najlepszym wyjazdem jest taki, który spędzam z żoną i przyjaciółmi. Lubimy wspólne wyjazdy, chociaż przez ostatnie cztery lata było ich niewiele.

Gorące tematy

Sezon festiwali otwarty!

Sezon festiwali otwarty!

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie tegorocznego sezonu polskich festiwali będzie naprawdę mocne! Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend...to już chyba po problemie. Fani muzyki więcej

Snowfest - znamy już pełen line up!

Snowfest - znamy już pełen line up!

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego więcej

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej