30 Seconds To Mars w Rybniku

Kategorie: RYBNIK
Utworzone: środa, 9 lipca 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. materiały organizatora
Jared Leto pojawił się na scenie z dwiema flagami - Polski i Rybnika

 

Jared Leto śpiewający wraz z publicznością, skaczący w rytm muzyki fani, konfetti i wielkie, kolorowe balony wędrujące po całym stadionie. Koncert zespołu 30 Seconds To Mars w Rybniku okazał się niesamowitym widowiskiem.

Długo wyczekiwany koncert rozpoczął się z lekkim opóźnieniem. W końcu z głośników wydobyły się pierwsze dźwięki, a Jared Leto wybiegł na scenę z flagą Rybnika w ręku. Publiczności nie trzeba było specjalnie namawiać do zabawy. Śpiewała razem z zespołem, tańczyła i skakała.

Koncert 30 Seconds To Mars na Stadionie Miejskim w Rybniku
Zespołowi udało się nawiązać swietny kontakt z publicznością, fot. materiały organizatora

- Nigdy nie byłam szczególną fanką 30 Seconds To Mars. Na koncert poszłam przez przypadek, ponieważ znajomi mieli akurat wolny bilet i jestem zachwycona! Organizacją, oprawą, Rybnikiem i Jaredem. Wspaniały kontakt z publicznością i naprawdę dobry performance! - opowiada Klaudia.

Kontakt zespołu z publicznością zasługuje na uznanie. Jared w przerwach pomiędzy utworami chętnie rozmawiał z fanami i wciągał ich na wybieg. W pewnym momencie obok wokalisty pojawiła się nawet cała rodzina! Jego zachowanie robiło wrażenie i spotykało się z aplauzem oraz okrzykami fanów. Jared zastanawiał się również nad polskim odpowiednikiem swojego imienia, ale w końcu stwierdził, że publiczność może nazywać go "kiełbasą". To nie jedyny gastronomiczny akcent tego wieczoru. Wokalista opowiadał także, że przed występem zajadał się ...pierogami.

Koncert 30 Seconds To Mars na Stadionie Miejskim w Rybniku
Niejednokrotnie fani pojawiali się na scenie obok Jareda Leto, fot. materiały organizatora

Z głośników płynęły kolejne utwory, a atmosfera na stadionie z minuty na minutę stawała się gorętsza. Oprawa świetlna była świetnie dopasowana do muzyki, a wystrzelone konfetti mieniło się w powietrzu niczym śnieg. Urozmaiceniem wieczoru były również wielkie, kolorowe balony, które w pewnym momencie pojawiły się na płycie. Odbijane przez fanów wędrowały po całym stadionie i nawet dotarły na scenę! W pewnym momencie Jared Leto poprosił publiczność o wyciągnięcie w górę telefonów komórkowych. Efekt był niesamowity!

Koncert 30 Seconds To Mars na Stadionie Miejskim w Rybniku
Wspaniała oprawa świetlna i kolorowe balony przy akompaniamencie muzyki - koncert był wielkim widowiskiem,
fot. materiały organizatora

Ostatnim utworem tego koncertu było "Up in The Air". Tradycyjnie publiczność śpiewała go razem z zespołem, ale część fanów miała szczególne szczęście. Jared Leto, podobnie jak na innych koncertach, zaprosił na scenę kilkadziesiąt osób, które mogły poczuć się jak część zespołu.

- Koncert zgodnie z oczekiwaniami. Nagłośnienie początkowo słabo słyszalne z tyłu poprawiło się znacznie po dwóch kawałkach i można było już bez przeszkód skakać w rytm muzyki. Spodobał mi się szczególnie początek, gdzie Jared w koronie jak Jezus wyszedł na spotkanie z wielbiącym tłumem wiernych. Jared zresztą był głównym aktorem przygotowanego z rozmachem przedstawienia, dzięki któremu patrząc na flagi na scenie, balony i konfetti poczułem się trochę jak nastolatek. Zespół ze swoim frontmanem ewidentnie dobrze czuje się w Polsce, a i krajowa publika odwdzięcza się gorącym przyjęciem. Myślę sobie więc, że spokojnie można powiedzieć "Do zobaczenia na Marsie niebawem!" - przyznaje Maks.

30 Seconds To Mars to nie jedyny zespół, który pojawił się w niedzielę na scenie. Amerykańską grupę supportował Dawid Podsiadło - wokalista z Dąbrowy Górniczej, którego kariera muzyczna rozpoczęła się od programu "X-Factor".

Koncert 30 Seconds To Mars na Stadionie Miejskim w Rybniku
Jared Leto często zmieniał swoje kreacje, fot. materiały organizatora

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej