Pivnica w Pszczynie

Kategorie: PSZCZYNA
Utworzone: piątek, 1 sierpnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. "Pivnica"
Specjalnością "Pivnicy" są pizze

 

Kraków słynie z pubów i restauracji, które mieszczą się w piwnicach zabytkowych budynków. Takie miejsca znajdziemy jednak nie tylko w byłej stolicy Polski. W Pszczynie również zdecydowano się na wykorzystanie tych specyficznych pomieszczeń. Tak powstała "Pivnica", będąca połączeniem wiekowych podziemi z nowoczesnym wystrojem. Mieści się ona w ponad dwustuletniej kamienicy, w której szczególną uwagę podczas remontu skupiono na zachowaniu oryginalnych elementów sklepienia. Cały remont podziemi trwał długo, bo aż trzy lata, ale efekt jaki uzyskano jest godny uwagi.

Specjalnością "Pivnicy" są pizze. Goście do wyboru mają ponad 30 rozmaitych kompozycji, które przyrządzane są według ich własnej receptury. Charakterystyczne okrągłe placki z rozmaitymi dodatkami i sosami to jednak nie jedyne potrawy, których możemy spróbować w "Pivnicy". W karcie dań znajdziemy też włoskie zapiekanki, podawane między innymi ze świeżymi ziołami, szynką parmeńską, mozzarellą czy suszonymi pomidorami. Jest ich sześć rodzajów, goście mogą sami zdecydować, jaki sos lubią najbardziej - tutaj także cztery opcje: pesto bazyliowe, beszamel, masełko czosnkowe lub sos pomidorowy.

Pizzeria "Pivnica" w Pszczynie
fot. "Pivnica"

Jeśli chodzi o przekąski, to tu również "Pivnica" nie ma powodów do wstydu. Na głodnych gości czeka między innymi bruchetta classic, tapenada, paluchy, nugetsy, a także oscypek na bekonie. Zamiast przekąski możemy zamówić którąś z sałatek. Do wyboru mamy grecką, nicejską, wiejską, caprese, sycylijską oraz toskańską. Wszystkie będziemy mieli okazję spróbować z pysznymi sosami i grzankami.

Gdy po uczcie w "Pivnicy" poczujemy ochotę na coś słodkiego, to wcale nie musimy zmieniać lokalu. Kucharze zadbali o to, by łasuchy również znalazły tu coś dla siebie. Może to być na przykład pieczony banan z sosem czekoladowym i bitą śmietaną, pszczyński krem karmelowy, kawa mrożona z lodami waniliowymi oraz bitą śmietaną czy tez szarlotka z gałką sorbetu malinowego i polewą czekoladową. Do deseru najlepiej dobrać kawę z ekspresu, która przyrządzana jest ze szczególną dbałością przez wyszkolony personel. Do wyboru mamy kawy tradycyjne, jak również smakowe - waniliowa, czekoladowa czy kokosowa.

Pizzeria "Pivnica" w Pszczynie
fot. "Pivnica"

Karta dań nie jest zbyt rozbudowana, ale tym samym goście mają pewność, że potrawy, kktóre się im podaje, są zawsze świeże. W "Pivnicy" stawia się na jakość produktów, które dostarczane są tylko ze sprawdzonych źródeł i znajomych producentów. Możemy więc być pewni, że znajdziemy tu smaczne potrawy, którymi będziemy mogli się delektować w przyjemnej atmosferze. Za nią odpowiada między innymi personel "Pivnicy". Właściciel przywiązuje do niego szczególną wagę, więc o zadowolenie gości dba młoda, fajna i zgrana ze sobą ekipa.

Otwarty w 2011 roku lokal ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie wystrój. Pełna sklepień piwnica, która kojarzy się ze średniowiecznym zamkiem, została wypełniona nowoczesnymi meblami, sprzętem i elementami dekoracyjnymi, a jasne ściany ozdabiają artystyczne fotografie. Właściciel zapowiada, że już niedługo zostaną one zastąpione zdjęciami pszczyńskich artystów. Będzie to okazja dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili "Pivnicy", aby zobaczyć ciekawe połączenie zabytku i pachnącej świeżymi ziołami pizzerii.

Gorące tematy

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie - Katowice

Męskie Granie w Katowicach, czyli muzyczne legendy i nowe brzmienia Męskie Granie już w sobotę 22 lipca w Katowicach. Będzie to trzeci koncert sponsorowanej przez markę Żywiec trasy. Na więcej

GLIWICE - JAZZ W RUINACH

GLIWICE - JAZZ W RUINACH

Jazz w Ruinach, jeden z najoryginalniejszych festiwali jazzowych, skupiający się na młodych, wschodzących gwiazdach, festiwal interdyscyplinarny, łączący kolejne obszary sztuki, rusza po raz więcej