MŁODZI KANDYDACI I RADNI. CZY WIEK MA ZNACZENIE?

Kategorie: RYBNIK
Utworzone: czwartek, 16 października 2014
fot. arc
Blok Samorządowy Rybnik stawia na młodych. Radny Henryk Ryszka przekazał symboliczną „pałeczkę” Mariuszowi Węglorzowi. Widać zmianę. Drużynę Adama Fudalego do rady miasta ma teraz cechować mieszanka doświadczenia i młodzieńczej energii.

 

W poprzednim numerze Panoramy Rybnik pytaliśmy młodych kandydatów Bloku Samorządowego Rybnik czy wiek może być przeszkodą w lokalnej polityce. Teraz powracamy do tego tematu i przedstawiamy wypowiedzi kandydatów oraz młodych radnych z innych ugrupowań.

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuWojciech Kiljańczyk (KW Platforma Obywatelska)

Młodzi radni mogą zaoferować miastu wiele. Wiek nie ma kluczowego znaczenia, jeśli oceniamy motywację, zaangażowanie lub kreatywność w podejściu do pełnienia funkcji radnego. Z własnego doświadczenia wiem, że starsi radni nie mają w sobie tych pokładów energii, które im towarzyszyły gdy zaczynali pracować w samorządzie. To normalne, ludzie się wypalają. Dlatego uważam, że w rybnickiej radzie powinno być jeszcze więcej różnorodności, tak pod względem wieku, jak i płci. Im więcej doświadczeń i wiedzy, tym lepiej dla Rybnika. Potrzebujemy, by więcej się działo!

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuDariusz Laska, 29 lat (KW Platforma Obywatelska)

Młodzi mają wiele do zaoferowania, podobnie jak trochę starsi radni. Patrzymy jednak na miasto pod innym kątem, zwracamy uwagę na inne potrzeby czy problemy. Uzupełniamy się nawzajem. W samorządzie liczy się chęć pracy, a nie doświadczenie lub jego brak. Nie jest prawdą, że osoby które dopiero rozpoczynają pracę w lokalnym samorządzie sobie nie poradzą. Każdy z nas dąży do rozwoju własnych kompetencji i doświadczenia zawodowego, a to można wykorzystać i przełożyć na pracę w Radzie Miasta.

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuMartyna Rozkoszek-Dudek (KW PiS)

Młodzi radni mają wiele do zaoferowania naszemu miastu. Przez to, iż wychowywaliśmy się we współczesnych realiach, jesteśmy ambitni i otwarci na nowe wyzwania. Dobrze znamy się na nowinkach technicznych, a w erze Internetu i komputeryzacji nasze miasto powinno iść z duchem czasu. To my wnosimy nowe spojrzenie na rzeczywistość i to my jesteśmy przyszłością naszego  miasta. Nasze niewielkie doświadczenie rekompensuje ambitność, kreatywność, odwaga i pewność siebie.

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuKarol Szymura (KW PiS)

Każdy kiedyś zaczynał. Czy osoba mająca 40 lat, która nie miała styczności z polityką, ekonomią ma większe doświadczenie od osoby 18 letniej? Jestem uczniem technikum ekonomicznego, więc mam styczność ze światem ekonomii. Każdy radny musiał się uczyć, a uczył się sam lub czerpiąc z wiedzy i doświadczenia innych. Skreślając z listy młodzież postarzamy nasze struktury władzy, a więc nie wprowadzamy zbyt wiele młodzieńczej pasji i zaangażowania. Jeżeli młodzi mają współtworzyć kraj, to dobrze byłoby, uwzględnić ich poglądy na sprawy, które już ich dotyczą lub będą dotyczyły. Młodzi radni chcą rozwijać Nasze miasto Rybnik.

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuDamian Rajca (KW SLD)

Moim zdaniem młody wiek nie jest żadną przeszkodą, a nawet jest to pewna zaleta. Brak doświadczenia skłania do poszukiwania nowych, ciekawych rozwiązań i może przełamać panującą w Rybniku od 16 lat stagnację oraz schematyczne trzymanie się utartych zasad. Młodzi radni mają dużo do zaoferowania miastu, przede wszystkim świeże spojrzenie na problemy młodych ludzi, którego nie posiadają starsi radni.

 

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuLiliana Kumańska (KW FOR)

Młodość jest nierozerwalną częścią koegzystencji i edukacji każdego człowieka, podczas której kształtuje się charakter. Zdaniem naukowców to w tej fazie życia wchłaniamy najwięcej wiedzy, którą później uzupełniamy doświadczeniem życiowym. Młode i prężne umysły są otwarte na nowinki techniczne, szukają alternatywnych pomysłów na rozwiązanie starych problemów. Nie bez znaczenia w życiu młodych radnych są starsi i bogatsi o doświadczenie koledzy, którzy służą pomocą. Nie można jednak zapominać, że oni też kiedyś byli młodymi radnymi i kiedyś stanęli przed trudnym wyzwaniem.

Kandydaci na młodych radnych w RybnikuKrzysztof Magiera (KW FOR)

W działaniach lokalnych wiek nie powinien być brany za kryterium, ale doświadczenie, wiedza i przede wszystkim wizja rozwoju miasta. Młodzi mogą zaoferować długofalową budowę miasta ze spojrzeniem w przyszłość, nowoczesne rozwiązania i wygodę, nie tylko dla młodych, ale i starszych. Z myślą o przyszłości mieszkańców i miasta!

Gorące tematy

Sezon festiwali otwarty!

Sezon festiwali otwarty!

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie tegorocznego sezonu polskich festiwali będzie naprawdę mocne! Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend...to już chyba po problemie. Fani muzyki więcej

Snowfest - znamy już pełen line up!

Snowfest - znamy już pełen line up!

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego więcej

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej