Kandydaci na prezydenta przekonują do siebie

Kategorie: RYBNIK
Utworzone: środa, 12 listopada 2014 Autor: Krzysztof Wodecki

Każdemu z kandydatów na prezydenta Rybnika zadaliśmy jedno pytanie: Dlaczego jest Pan lepszy od pozostałych kandydatów w wyborach prezydenckich i dlaczego to na Pana powinni głosować wyborcy? Oto odpowiedzi.

Adam Fudali - prezydent RybnikaAdam Fudali (Blok Samorządowy Rybnik)

W oparciu o otrzymane pomysły w ramach akcji "Razem stwórzmy program dla Rybnika" i doświadczenie zdobyte przez lata sprawowania funkcji prezydenta miasta, stworzyliśmy program będący gwarancją rozwoju Rybnika. To kontynuacja tego, co od lat dzieje się wmieście. Proszę zwrócić uwagę, że w niezależnych rankingach, w czołówce najwyżej ocenianych miast, są zazwyczaj te, gdzie jest kontynuacja zarządzania, to: Gdynia, Poznań, Wrocław, a u nas Katowice i Gliwice. Te miasta są najbardziej proinwestycyjne, a ich mieszkańcy są zadowoleni z jakości życia. Tak jest właśnie w Rybniku. Tu można było realizować program rozwoju wykraczający poza jedną kadencję. Rybnik jest na 4. miejscu w Polsce wśród miast na prawach powiatu, które odniosły największy sukces w mijającej kadencji, w kategorii edukacji - trzeci, pod względem sukcesu infrastruktury - najlepszy w kraju! (ranking Pisma Samorządu Terytorialnego - "Wspólnota", nr z 31.10.2014). I jeszcze jedno wyróżnienie, dla najlepszego prezydenta polskiego miasta w 2014 r. (podczas prestiżowego Europejskiego Forum Ekonomicznego w Krynicy) - to wszystko potwierdza, że droga rozwoju, którą od wielu lat podąża Rybnik, jest doceniana w całym kraju.

Aleksander Larysz - kandydat na prezydenta RybnikaAleksander Larysz (Rybnik Nasze Miasto)

"Jestem mocny swoimi ludźmi". Jeżeli przeanalizuje się moje listy wyborcze, to każdy zauważy na nich specjalistów wszystkich branż, niezbędnych do zarządzania i kierowania rozwojem140-tysięcznego miasta. To ludzie o dużym doświadczeniu. Dodatkowo mamy na listach znaczną ilość młodzieży, która kocha to miasto i już osiąga sukcesy w poszczególnych swoich działalnościach. Ta mieszanka młodości z doświadczeniem sprawia, że jestem spokojny w razie wygranych wyborów o każdą niezbędną sferę związaną z kierowaniem miastem i jego rozwojem. Dodatkowo, ja sam, pochodzę z wielopokoleniowej rybnickiej rodziny. Nasz staż w tym mieście datuje się na przeszło100 lat, stąd też znam to miasto dokładnie i znam problemy we wszystkich dzielnicach. Moja rodzina zapisała się w historii Rybnika ciekawymi zgłoskami.

Piotr Masłowski - kandydat na prezydenta RybnikaPiotr Masłowski (Forum Obywateli Rybnika)

Jestem lepszy od konkurentów, bo mam energię człowieka przed czterdziestką, wiarę w możliwość poprawy sytuacji seniorów, lokalnych firm i młodych rodzin oraz pomysł na to jak tego dokonać. W odróżnieniu od kontrkandydatów, mam doświadczenie w stałym zarządzaniu dużym zespołem i projektami europejskimi. Mam dobre kontakty z partnerami biznesowymi, administracją i organizacjami W kraju i za granicą. Jedynie czego mi brak to zaplecza partyjnego, ale poradzę sobie i bez tego. Zatem jeżeli ktoś oczekuje zmiany warty, bez partyjnych potyczek, za to z mądrymi pomysłami, to jestem takim kandydatem. Bezpartyjnym fachowcem.

Jan Lubos - kandydat na prezydenta RybnikaJan Lubos (Ruch Autonomii Śląska)

KW RAŚ ma dobry program dla Miasta. Jestem jego współautorem. "Nowa energia dla Rybnika" to przemyślany, oparty na wnioskach płynących z publikacji i opracowań niezależnych instytucji badawczych i naukowych program. Jest to jedyny przedstawiony program uwzględniający istniejącą i prognozowaną sytuację demograficzną, aktualną i prognozowaną sytuację gospodarczą. Zawiera zespół spójnych, wzajemnie się uzupełniających działań, docelowo poprawiających wizerunek Rybnika, jakość życia i pracy, determinujących pozytywny rozwój naszego Miasta.

Andrzej Dąbkowski - kandydat na prezydenta RybnikaAndrzej Stefan Dąbkowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Uważam, że jestem lepszy od innych kandydatów ze względu na moje wykształcenie prawnicze o specjalności administracyjnej. Pozwoli to na właściwe administrowanie miastem, zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa. Jestem osobą, która cechuje się doświadczeniem, kompetencjami i solidnością. Wyróżnia mnie wiarygodność i skrystalizowane poglądy społeczno-polityczne oraz mój samorządowy program wyborczy. Wyborcy Miasta Rybnika powinni zagłosować na moją kandydaturę na Urząd Prezydenta Miasta Rybnika, bowiem wtedy zagłosują rozważnie. W głosowaniu opowiedzą się za moimi nowatorskim programem rozwoju samorządu, przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, tworzeniem miejsc pracy itd.

Piotr Kuczera - kandydat na prezydenta RybnikaPiotr Kuczera (Platforma Obywatelska)

Jako jedyny, oprócz obecnego prezydenta, mam ośmioletnie doświadczenie samorządowe (na poziomie Rady Dzielnicy), ale również radnego i przewodniczącego największego klubu w Radzie Miasta Rybnika. Ważnym elementem działalności publicznej jest również ogólny stan zdrowia. Aby w pełni zaangażować się w prace na rzecz miasta trzeba wyjść do ludzi, doglądać na miejscu inwestycji, być mobilnym - obecny gospodarz Rybnika ma z tym w ostatnich kilkunastu miesiącach poważny problem. Nikt jeszcze nie założył "szkoły dla prezydentów", jest to stanowisko z gruntu wybieralne, a zatem polityczne (obojętnie jak bardzo niektórzy kandydaci dystansują się od tzw. wielkiej polityki). Znajomość ludzi na poziomie samorządu wojewódzkiego, kontakty czysto ludzkie, są w tym wypadku moim atutem. Odnosząc się do długich 16- letnich rządów prezydenta Fudalego, trzeba stwierdzić, że w każdej strukturze potrzeba świeżego spojrzenia oraz przeglądu części kadr - nie z chęci jakichkolwiek czystek, ale z prostego założenia, że każda struktura po tak długim czasie ma tendencję do popadania w samozachwyt. Zmiana pokoleniowa w rybnickim samorządzie jest potrzebna.

Gorące tematy

Sezon festiwali otwarty!

Sezon festiwali otwarty!

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie tegorocznego sezonu polskich festiwali będzie naprawdę mocne! Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend...to już chyba po problemie. Fani muzyki więcej

Snowfest - znamy już pełen line up!

Snowfest - znamy już pełen line up!

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego więcej

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej