Kandydaci na prezydenta przekonują do siebie

Kategorie: RYBNIK
Utworzone: środa, 12 listopada 2014 Autor: Krzysztof Wodecki

Każdemu z kandydatów na prezydenta Rybnika zadaliśmy jedno pytanie: Dlaczego jest Pan lepszy od pozostałych kandydatów w wyborach prezydenckich i dlaczego to na Pana powinni głosować wyborcy? Oto odpowiedzi.

Adam Fudali - prezydent RybnikaAdam Fudali (Blok Samorządowy Rybnik)

W oparciu o otrzymane pomysły w ramach akcji "Razem stwórzmy program dla Rybnika" i doświadczenie zdobyte przez lata sprawowania funkcji prezydenta miasta, stworzyliśmy program będący gwarancją rozwoju Rybnika. To kontynuacja tego, co od lat dzieje się wmieście. Proszę zwrócić uwagę, że w niezależnych rankingach, w czołówce najwyżej ocenianych miast, są zazwyczaj te, gdzie jest kontynuacja zarządzania, to: Gdynia, Poznań, Wrocław, a u nas Katowice i Gliwice. Te miasta są najbardziej proinwestycyjne, a ich mieszkańcy są zadowoleni z jakości życia. Tak jest właśnie w Rybniku. Tu można było realizować program rozwoju wykraczający poza jedną kadencję. Rybnik jest na 4. miejscu w Polsce wśród miast na prawach powiatu, które odniosły największy sukces w mijającej kadencji, w kategorii edukacji - trzeci, pod względem sukcesu infrastruktury - najlepszy w kraju! (ranking Pisma Samorządu Terytorialnego - "Wspólnota", nr z 31.10.2014). I jeszcze jedno wyróżnienie, dla najlepszego prezydenta polskiego miasta w 2014 r. (podczas prestiżowego Europejskiego Forum Ekonomicznego w Krynicy) - to wszystko potwierdza, że droga rozwoju, którą od wielu lat podąża Rybnik, jest doceniana w całym kraju.

Aleksander Larysz - kandydat na prezydenta RybnikaAleksander Larysz (Rybnik Nasze Miasto)

"Jestem mocny swoimi ludźmi". Jeżeli przeanalizuje się moje listy wyborcze, to każdy zauważy na nich specjalistów wszystkich branż, niezbędnych do zarządzania i kierowania rozwojem140-tysięcznego miasta. To ludzie o dużym doświadczeniu. Dodatkowo mamy na listach znaczną ilość młodzieży, która kocha to miasto i już osiąga sukcesy w poszczególnych swoich działalnościach. Ta mieszanka młodości z doświadczeniem sprawia, że jestem spokojny w razie wygranych wyborów o każdą niezbędną sferę związaną z kierowaniem miastem i jego rozwojem. Dodatkowo, ja sam, pochodzę z wielopokoleniowej rybnickiej rodziny. Nasz staż w tym mieście datuje się na przeszło100 lat, stąd też znam to miasto dokładnie i znam problemy we wszystkich dzielnicach. Moja rodzina zapisała się w historii Rybnika ciekawymi zgłoskami.

Piotr Masłowski - kandydat na prezydenta RybnikaPiotr Masłowski (Forum Obywateli Rybnika)

Jestem lepszy od konkurentów, bo mam energię człowieka przed czterdziestką, wiarę w możliwość poprawy sytuacji seniorów, lokalnych firm i młodych rodzin oraz pomysł na to jak tego dokonać. W odróżnieniu od kontrkandydatów, mam doświadczenie w stałym zarządzaniu dużym zespołem i projektami europejskimi. Mam dobre kontakty z partnerami biznesowymi, administracją i organizacjami W kraju i za granicą. Jedynie czego mi brak to zaplecza partyjnego, ale poradzę sobie i bez tego. Zatem jeżeli ktoś oczekuje zmiany warty, bez partyjnych potyczek, za to z mądrymi pomysłami, to jestem takim kandydatem. Bezpartyjnym fachowcem.

Jan Lubos - kandydat na prezydenta RybnikaJan Lubos (Ruch Autonomii Śląska)

KW RAŚ ma dobry program dla Miasta. Jestem jego współautorem. "Nowa energia dla Rybnika" to przemyślany, oparty na wnioskach płynących z publikacji i opracowań niezależnych instytucji badawczych i naukowych program. Jest to jedyny przedstawiony program uwzględniający istniejącą i prognozowaną sytuację demograficzną, aktualną i prognozowaną sytuację gospodarczą. Zawiera zespół spójnych, wzajemnie się uzupełniających działań, docelowo poprawiających wizerunek Rybnika, jakość życia i pracy, determinujących pozytywny rozwój naszego Miasta.

Andrzej Dąbkowski - kandydat na prezydenta RybnikaAndrzej Stefan Dąbkowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Uważam, że jestem lepszy od innych kandydatów ze względu na moje wykształcenie prawnicze o specjalności administracyjnej. Pozwoli to na właściwe administrowanie miastem, zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa. Jestem osobą, która cechuje się doświadczeniem, kompetencjami i solidnością. Wyróżnia mnie wiarygodność i skrystalizowane poglądy społeczno-polityczne oraz mój samorządowy program wyborczy. Wyborcy Miasta Rybnika powinni zagłosować na moją kandydaturę na Urząd Prezydenta Miasta Rybnika, bowiem wtedy zagłosują rozważnie. W głosowaniu opowiedzą się za moimi nowatorskim programem rozwoju samorządu, przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, tworzeniem miejsc pracy itd.

Piotr Kuczera - kandydat na prezydenta RybnikaPiotr Kuczera (Platforma Obywatelska)

Jako jedyny, oprócz obecnego prezydenta, mam ośmioletnie doświadczenie samorządowe (na poziomie Rady Dzielnicy), ale również radnego i przewodniczącego największego klubu w Radzie Miasta Rybnika. Ważnym elementem działalności publicznej jest również ogólny stan zdrowia. Aby w pełni zaangażować się w prace na rzecz miasta trzeba wyjść do ludzi, doglądać na miejscu inwestycji, być mobilnym - obecny gospodarz Rybnika ma z tym w ostatnich kilkunastu miesiącach poważny problem. Nikt jeszcze nie założył "szkoły dla prezydentów", jest to stanowisko z gruntu wybieralne, a zatem polityczne (obojętnie jak bardzo niektórzy kandydaci dystansują się od tzw. wielkiej polityki). Znajomość ludzi na poziomie samorządu wojewódzkiego, kontakty czysto ludzkie, są w tym wypadku moim atutem. Odnosząc się do długich 16- letnich rządów prezydenta Fudalego, trzeba stwierdzić, że w każdej strukturze potrzeba świeżego spojrzenia oraz przeglądu części kadr - nie z chęci jakichkolwiek czystek, ale z prostego założenia, że każda struktura po tak długim czasie ma tendencję do popadania w samozachwyt. Zmiana pokoleniowa w rybnickim samorządzie jest potrzebna.

Gorące tematy

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

Samorządowa gra o tron - rusza konkurs Kryształy PR-u Zmagania serialowych bohaterów o miejsce na tronie dobiegły końca. Ich role przejął jednak ktoś inny, a rozgrywka toczy się więcej

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy – już 15 czerwca na katowicki Muchowiec powróci FAJERA! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody więcej