Powitać Nowy Rok pod gołym niebem. Imprezy plenerowe na Śląsku i w Zagłębiu

Kategorie: Rozrywka Silesia24
Utworzone: poniedziałek, 29 grudnia 2014 Autor: Dawid Kwiecień
fot. freeimages.com

 

Chociaż są tacy, którzy sylwestra nie lubią, bo przypomina o upływającym czasie, to większość z nas decyduje się na świętowanie tej wyjątkowej i ostatniej nocy roku. Zazwyczaj bawimy się w gronie znajomych na tzw. "domówkach" albo decydujemy się na skorzystanie ze specjalnej oferty restauracji, hoteli czy klubów. Są jednak i tacy, którzy Nowy Rok chcą powitać pod gołym niebem. Z myślą o nich miasta organizują imprezy plenerowe. Gdzie i jak możemy bawić się w naszym regionie?

CHORZÓW

W sylwestrową noc możemy odwiedzić tereny pod Szybem Prezydent. Tam zabawa rozpocz­nie się o godzinie 21.00 dyskoteką. O 22.30 na scenie pojawi się Bernadeta Kowalska, którą na pół godziny przed północą zastąpi Mariusz Kalaga. W wydarzeniu weźmie również udział Andrzej Kotala, który przekaże mieszkańcom życzenia. Po pokazie sztucznych ogni na scenie ponownie pojawi się Mariusz Kalaga, a impreza zakończy się dyskoteką.

DĄBROWA GÓRNICZA

Po dwóch latach nieobecności plenerowy sylwester powraca do Dąbrowy Górniczej. Impreza odbędzie się przed wyremontowa­nym Pałacem Kultury Zagłębia, a rozpocznie ją o godzinie 21.00 pokaz multimedialny połą­czony z muzyką DJ’ską. O 22:30 na scenie po­jawi się natomiast zespół The Postman, który nazywany jest polskimi Beatlesami. To nie tyl­ko ze względu na grany repertuar, ale również fakt, że jego członkowie swoim wyglądem przypominają Ringo Starra, Johna Lennona, Paula McCartneya oraz George’a Harrisona. Nowy Rok Dąbrowa Górnicza przywita poka­zem sztucznych ogni, a tuż po fajerwerkach zagra zespół Feel. Impreza zakończy się o go­dzinie 1.00.

KATOWICE

Trudno wyobrazić sobie katowickiego sylwestra w innym miejscu niż pod Spodkiem. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, to właśnie tam będzie można bawić się w tę szczególną noc. Gości przywita o godzinie 19:10 zespół Sami. Tuż po nim na scenie pojawią się przedstawiciele Czeladzi, czyli Fair Weather Friends. Zebrani pod Spodkiem będą mogli bawić się także przy muzyce Pokahontaz oraz Curly Heads, a kwadrans po północy - kiedy to odbędzie się pokaz sztucznych ogni - zacznie grać DJ Chino.

SOSNOWIEC

Do tej pory mieszkańcy Sosnowca mogli wspól­nie powitać Nowy Rok na Górce Środulskiej. Tym razem magistrat w ostatniej chwili zdecy­dował o zmianie lokalizacji. Tak więc sosnowi­czanie sylwestrową noc spędzą wspólnie przez siedzibą urzędu miejskiego. Podobnie jak w po­przednich latach na scenie pojawi się DJ, ale nie będzie on jedyną osobą, która zadba o muzycz­ną oprawę. Na scenie wystąpią również Kamil Kubas, Bas Tajpan & Bob One oraz Tony T.

ŚWIĘTOCHŁOWICE

Ostatnią noc w roku można spędzić także w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Skałka" w Siemia­nowicach Śląskich. Razem z gośćmi bawić się będzie Kasia Popowska, autorka popularnego utworu "Przyjdzie taki dzień". W programie zna­lazł się również występ DJ’a White’a oraz pokaz sztucznych ogni. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę.

NIE TYLKO ŚLĄSK I ZAGŁĘBIE

Choć w naszym regionie w tym roku nie bę­dzie sylwestra z udziałem wielkich gwiazd, to takiej imprezy wcale nie trzeba daleko szukać. Wystarczy, że pojedziemy do Kra­kowa. Tam na scenie wystąpią między inny­mi Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk z grupą Psychodancing, Wilki, Feel, Kayah, Zakopower, Red Lips, Grzegorz Hyży oraz Fu­ture Folk. Imprezę, która odbędzie się pod ha­słem "Kraków - Miasto Królów" poprowadzą: Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak. Co więcej, powitanie Nowego Roku w Krakowie będzie transmito­wane przez TVN. Początek wydarzenia zapla­nowano na godzinę 19.00.

Gorące tematy

Czytanie to nie kara, to przyjemność – Nicholas Sparks

Czytanie to nie kara, to przyjemność – Nicholas Sparks

100 milionów sprzedanych egzemplarzy dwudziestu tytułów na całym świecie. Ponad połowa powieści zekranizowanych. Czy te liczby mówią o sukcesie Nicholasa Sparksa? Dla niego więcej

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

Tyraspol zwany „miastem widmem” to stolica jednego z najbardziej tajemniczych „państw” w Europie. Samo określenie „państwo” jest pewnym nadużyciem, ponieważ żaden kraj na świecie więcej

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej