Moto Show 2015 w Krakowie przypiesza!

Kategorie: Moto Silesia24
Utworzone: poniedziałek, 18 maja 2015 Autor: materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Na Targach zobaczymy m.in. Mercedesa AMG GT

 

Imponująco prezentuje się pro­gram tegorocznych Targów MOTO SHOW w Krakowie (23-24 maja). Największe wydarzenie motoryzacyjne w południowej Polsce zdradza pierwsze atrak­cje zbliżającej się edycji. Zgodnie z hasłem przewodnim "Z pasji do mo­toryzacji" każdy miłośnik czterech oraz dwóch kółek znajdzie w EXPO Kra­ków coś dla siebie. Gościem specjalnym Targów będzie - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, stawiający pierwsze kroki w sporcie motorowym - Jerzy Dudek.

Moto Show 2015 w Krakowie
Na MOTO SHOW pojawi się jedna z najszybszych kobiet w Polsce - Gosia Rdest, fot. materiały praowe

PREMIERY NAJWIĘKSZYCH MAREK!

Rodzinne, miejskie, SUVy oraz auta klasy premium. Każdy kierowca ma inne potrze­by, a MOTO SHOW ma dla niego jeden Salon. Uczestnicy tegorocznej edycji Targów będą mogli w jednym miejscu i czasie porównać samochody prezentowane przez dealerów, reprezentujących m.in. takie marki jak BMW, Citroen, Ford, Hyundai, Jeep, Mazda, Merce­des, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswa­gen oraz rzadko spotykane jak Chatenet.

Wiele modeli zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy w Polsce, m.in. nowy Re­nault ESPACE. Ponadto będzie można przyj­rzeć się z bliska samochodom roku 2015, czyli Passatom (Limuzynie i Variant) Volks­vagena, hybrydowemu Outlanderowi PHEV, nowemu AMG GT Mercedesa, legendarnej Su­zuki Vitarze, nowemu Fordowi Mondeo oraz modelowi CH 32 Pick-Up w wersji z silnikiem elektrycznym, który będzie prezentowany przez Chatenet, czyli markę premium w gru­pie mikro-pojazdów.

Moto Show 2015 w Krakowie
RENAULT ESPACE swoją premierę w Polsce będzie miał na MOTO SHOW w Krakowie 2015, fot. materiały prasowe

EMOCJE, ADRENALINA I MISTRZOWIE KIEROWNICY

W ubiegłym roku w ramach MOTO SHOW w Krakowie zadebiutował MOTORSPORT SHOW. To jedyna tego typu impreza w Pol­sce, podczas której fani mogą spotkać swoich ulubionych zawodników, zobaczyć ich samo­chody, dowiedzieć się o kulisach startów czy po prostu zdobyć autograf idoli. Zbliżająca się edycja MOTO SHOW zgromadzi w EXPO Kra­ków czołowych kierowców, reprezentujących kluczowe dziedziny motosportu.

Fani będą mogli spotkać m.in. jedną z najszyb­szych kobiet w Polsce - zawodniczkę dwóch prestiżowych, wyścigowych pucharów euro­pejskich: Audi TT Cup oraz Volkswagen Golf Cup - Gosię Rdest.

Na MOTO SHOW pojawią się także: Tomasz Kasperczyk - szósty zawodnik minionego sezonu Rajdowych Samochodowych Mi­strzostw Polski, kierowca Forda Fiesty R5, któ­ry zaprezentuje się ze swoim zespołem Tiger Rally Team. Porozmawiać będzie można także z Marcinem Słobodzianem - Mistrzem Polski w grupie N i II Vice Mistrzem Polski w klasyfika­cji generalnej GSMP.

Nie lada gratką będzie możliwość zobaczenia z bliska trzech pucharowych samochodów z cyklu Volkswagen Golf Cup, zrzeszające­go 24 zawodników z 10 krajów całego świa­ta. W tej formule swoje pierwsze kroki stawia Jerzy Dudek - jeden z najlepszych polskich piłkarzy, legendarny bramkarz reprezen­tacji Polski, mający na swoim koncie wygraną w finale Ligi Mistrzów z 2005 r. z Liverpoolem. Dudek będzie współprowadzącym imprezę na scenie Moto Show w Krakowie.

Wiele emocji wzbudzi zapewne sobotnia rywa­lizacja młodych rajdowców w ramach amator­skiej imprezy rangi KJS organizowanej przez Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie - Rajdy24 Cup.

Moto Show 2015 w Krakowie
fot. materiały prasowe

SZYBCY I ZRĘCZNI

Stałą atrakcją Moto Show jest specjalnie przygotowany tor. I tak pokazy driftu będą połączone z prezentacją elitarnej ligi Drift Masters Grand prix, w której rywalizują naj­lepsi polscy drifterzy, a jej ambasadorem jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych w tej dyscyplinie zawodników w Europie, czyli Pa­weł Trela. Swoje niebywałe umiejętności jazdy slidem zaprezentuje Bartek Ostałowski, który opowie także o swoich planach na najbliższy sezon.

SPOTKAJ NIESPOTYKANE…

… to z kolei główne przesłanie Salonu Tu­ning Show, który odbędzie się w Krakowie już po raz 13. W hali EXPO swoje niezwykłe mo­dyfikacje zaprezentują właściciele starannie wyselekcjonowanych samochodów z Polski i zagranicy. W Salonie Custom będą brylować kultowe samochody z USA, m.in. Dodge Char­ger z 1973 oraz Buick Riviera. Ponadto na Moto Show swoją premierę będzie miał nie­zwykły motocykl custom Pro Street konstru­owany w ramach niestandardowej akcji cha­rytatywnej dla Stowarzyszenia Piękne Anioły przez Retro Custom Garage - Seweryn Drożdż. Nie zabraknie innych wyjątkowych jednośla­dów, m.in. Yamahy MT-07 MOTO CAGE stwo­rzonej dla pasjonatów stuntu.

A to oczywiście tylko niewielka zapowiedź nie­zwykłej wystawy MOTO SHOW Kraków 2015.

NASTĘPCY GIUGIARO, PININFARINA, BERTONE

W hasło przewodnie tegorocznego MOTO SHOW w Krakowie doskonale wpisuje się konkurs dla projektantów i designerów, czyli Autokreator. Jego głównym celem jest pro­mocja nowych i innowacyjnych projektów sa­mochodów. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie projektu Demo Cara Targów Moto Show w Krakowie 2016 (nadwozia i wnętrza). Najlepszy będzie wykorzystany na wszystkich materiałach promujących 3. edy­cję imprezy.

Moto Show w Krakowie 2015 odbędzie się 23 i 24 maja na terenie Międzynaro­dowego Centrum Targowo-Kongreso­wego EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9).

Kontakt:

Tomasz Krupa

komisarz Moto Show Kraków 2015

kom. 516 029 226

Paweł Cyz

rzecznik prasowy Targów w Krakowie

kom. 660 430 577

Gorące tematy

Czytanie to nie kara, to przyjemność – Nicholas Sparks

Czytanie to nie kara, to przyjemność – Nicholas Sparks

100 milionów sprzedanych egzemplarzy dwudziestu tytułów na całym świecie. Ponad połowa powieści zekranizowanych. Czy te liczby mówią o sukcesie Nicholasa Sparksa? Dla niego więcej

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

TYRASPOL - MIASTO WIDMO

Tyraspol zwany „miastem widmem” to stolica jednego z najbardziej tajemniczych „państw” w Europie. Samo określenie „państwo” jest pewnym nadużyciem, ponieważ żaden kraj na świecie więcej

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

CO MA WSPÓLNEGO DORADCA TRUMPA, MACIEJ ORŁOŚ I PREZYDENT MIASTA?

Zaufany doradca Donalda Trumpa Jonny Daniels, Maciej Orłoś i kilkunastu czołowych ekspertów od wizerunku, PR-u i marketingu w Polsce. I temat przewodni: Marketing polityczny a polityka wyborów. więcej

OFF-EM O OFF-IE

OFF-EM O OFF-IE

Ten festiwal nie ma się podobać. Ma intrygować, zadawać pytania, pobudzać do dyskusji i pokazywać wszystko to, co stanowi alternatywę dla utartych ścieżek muzycznych, myślowych, mentalnych. więcej

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ TAM, UDA MI SIĘ WSZĘDZIE

Rozmowa z Rafałem Olbińskim, polskim malarzem, grafikiem, twórcą ilustracji i plakatów znanych na całym świecie. więcej