Moto Show 2015 w Krakowie przypiesza!

Kategorie: Moto Silesia24
Utworzone: poniedziałek, 18 maja 2015 Autor: materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Na Targach zobaczymy m.in. Mercedesa AMG GT

 

Imponująco prezentuje się pro­gram tegorocznych Targów MOTO SHOW w Krakowie (23-24 maja). Największe wydarzenie motoryzacyjne w południowej Polsce zdradza pierwsze atrak­cje zbliżającej się edycji. Zgodnie z hasłem przewodnim "Z pasji do mo­toryzacji" każdy miłośnik czterech oraz dwóch kółek znajdzie w EXPO Kra­ków coś dla siebie. Gościem specjalnym Targów będzie - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, stawiający pierwsze kroki w sporcie motorowym - Jerzy Dudek.

Moto Show 2015 w Krakowie
Na MOTO SHOW pojawi się jedna z najszybszych kobiet w Polsce - Gosia Rdest, fot. materiały praowe

PREMIERY NAJWIĘKSZYCH MAREK!

Rodzinne, miejskie, SUVy oraz auta klasy premium. Każdy kierowca ma inne potrze­by, a MOTO SHOW ma dla niego jeden Salon. Uczestnicy tegorocznej edycji Targów będą mogli w jednym miejscu i czasie porównać samochody prezentowane przez dealerów, reprezentujących m.in. takie marki jak BMW, Citroen, Ford, Hyundai, Jeep, Mazda, Merce­des, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswa­gen oraz rzadko spotykane jak Chatenet.

Wiele modeli zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy w Polsce, m.in. nowy Re­nault ESPACE. Ponadto będzie można przyj­rzeć się z bliska samochodom roku 2015, czyli Passatom (Limuzynie i Variant) Volks­vagena, hybrydowemu Outlanderowi PHEV, nowemu AMG GT Mercedesa, legendarnej Su­zuki Vitarze, nowemu Fordowi Mondeo oraz modelowi CH 32 Pick-Up w wersji z silnikiem elektrycznym, który będzie prezentowany przez Chatenet, czyli markę premium w gru­pie mikro-pojazdów.

Moto Show 2015 w Krakowie
RENAULT ESPACE swoją premierę w Polsce będzie miał na MOTO SHOW w Krakowie 2015, fot. materiały prasowe

EMOCJE, ADRENALINA I MISTRZOWIE KIEROWNICY

W ubiegłym roku w ramach MOTO SHOW w Krakowie zadebiutował MOTORSPORT SHOW. To jedyna tego typu impreza w Pol­sce, podczas której fani mogą spotkać swoich ulubionych zawodników, zobaczyć ich samo­chody, dowiedzieć się o kulisach startów czy po prostu zdobyć autograf idoli. Zbliżająca się edycja MOTO SHOW zgromadzi w EXPO Kra­ków czołowych kierowców, reprezentujących kluczowe dziedziny motosportu.

Fani będą mogli spotkać m.in. jedną z najszyb­szych kobiet w Polsce - zawodniczkę dwóch prestiżowych, wyścigowych pucharów euro­pejskich: Audi TT Cup oraz Volkswagen Golf Cup - Gosię Rdest.

Na MOTO SHOW pojawią się także: Tomasz Kasperczyk - szósty zawodnik minionego sezonu Rajdowych Samochodowych Mi­strzostw Polski, kierowca Forda Fiesty R5, któ­ry zaprezentuje się ze swoim zespołem Tiger Rally Team. Porozmawiać będzie można także z Marcinem Słobodzianem - Mistrzem Polski w grupie N i II Vice Mistrzem Polski w klasyfika­cji generalnej GSMP.

Nie lada gratką będzie możliwość zobaczenia z bliska trzech pucharowych samochodów z cyklu Volkswagen Golf Cup, zrzeszające­go 24 zawodników z 10 krajów całego świa­ta. W tej formule swoje pierwsze kroki stawia Jerzy Dudek - jeden z najlepszych polskich piłkarzy, legendarny bramkarz reprezen­tacji Polski, mający na swoim koncie wygraną w finale Ligi Mistrzów z 2005 r. z Liverpoolem. Dudek będzie współprowadzącym imprezę na scenie Moto Show w Krakowie.

Wiele emocji wzbudzi zapewne sobotnia rywa­lizacja młodych rajdowców w ramach amator­skiej imprezy rangi KJS organizowanej przez Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie - Rajdy24 Cup.

Moto Show 2015 w Krakowie
fot. materiały prasowe

SZYBCY I ZRĘCZNI

Stałą atrakcją Moto Show jest specjalnie przygotowany tor. I tak pokazy driftu będą połączone z prezentacją elitarnej ligi Drift Masters Grand prix, w której rywalizują naj­lepsi polscy drifterzy, a jej ambasadorem jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych w tej dyscyplinie zawodników w Europie, czyli Pa­weł Trela. Swoje niebywałe umiejętności jazdy slidem zaprezentuje Bartek Ostałowski, który opowie także o swoich planach na najbliższy sezon.

SPOTKAJ NIESPOTYKANE…

… to z kolei główne przesłanie Salonu Tu­ning Show, który odbędzie się w Krakowie już po raz 13. W hali EXPO swoje niezwykłe mo­dyfikacje zaprezentują właściciele starannie wyselekcjonowanych samochodów z Polski i zagranicy. W Salonie Custom będą brylować kultowe samochody z USA, m.in. Dodge Char­ger z 1973 oraz Buick Riviera. Ponadto na Moto Show swoją premierę będzie miał nie­zwykły motocykl custom Pro Street konstru­owany w ramach niestandardowej akcji cha­rytatywnej dla Stowarzyszenia Piękne Anioły przez Retro Custom Garage - Seweryn Drożdż. Nie zabraknie innych wyjątkowych jednośla­dów, m.in. Yamahy MT-07 MOTO CAGE stwo­rzonej dla pasjonatów stuntu.

A to oczywiście tylko niewielka zapowiedź nie­zwykłej wystawy MOTO SHOW Kraków 2015.

NASTĘPCY GIUGIARO, PININFARINA, BERTONE

W hasło przewodnie tegorocznego MOTO SHOW w Krakowie doskonale wpisuje się konkurs dla projektantów i designerów, czyli Autokreator. Jego głównym celem jest pro­mocja nowych i innowacyjnych projektów sa­mochodów. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie projektu Demo Cara Targów Moto Show w Krakowie 2016 (nadwozia i wnętrza). Najlepszy będzie wykorzystany na wszystkich materiałach promujących 3. edy­cję imprezy.

Moto Show w Krakowie 2015 odbędzie się 23 i 24 maja na terenie Międzynaro­dowego Centrum Targowo-Kongreso­wego EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9).

Kontakt:

Tomasz Krupa

komisarz Moto Show Kraków 2015

kom. 516 029 226

Paweł Cyz

rzecznik prasowy Targów w Krakowie

kom. 660 430 577

Gorące tematy

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej

AIR SHOW W KATOWICACH

AIR SHOW W KATOWICACH

Śląski Air, Piro & Moto Show FAJERA!Już jutro na Muchowcu wielkie święto - widowiskowe podniebne akrobacje, zapierające dech pirotechniczne show, grupy rekonstrukcji historycznej oraz więcej