Moto Show 2015 w Krakowie przypiesza!

Kategorie: Moto Silesia24
Utworzone: poniedziałek, 18 maja 2015 Autor: materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Na Targach zobaczymy m.in. Mercedesa AMG GT

 

Imponująco prezentuje się pro­gram tegorocznych Targów MOTO SHOW w Krakowie (23-24 maja). Największe wydarzenie motoryzacyjne w południowej Polsce zdradza pierwsze atrak­cje zbliżającej się edycji. Zgodnie z hasłem przewodnim "Z pasji do mo­toryzacji" każdy miłośnik czterech oraz dwóch kółek znajdzie w EXPO Kra­ków coś dla siebie. Gościem specjalnym Targów będzie - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, stawiający pierwsze kroki w sporcie motorowym - Jerzy Dudek.

Moto Show 2015 w Krakowie
Na MOTO SHOW pojawi się jedna z najszybszych kobiet w Polsce - Gosia Rdest, fot. materiały praowe

PREMIERY NAJWIĘKSZYCH MAREK!

Rodzinne, miejskie, SUVy oraz auta klasy premium. Każdy kierowca ma inne potrze­by, a MOTO SHOW ma dla niego jeden Salon. Uczestnicy tegorocznej edycji Targów będą mogli w jednym miejscu i czasie porównać samochody prezentowane przez dealerów, reprezentujących m.in. takie marki jak BMW, Citroen, Ford, Hyundai, Jeep, Mazda, Merce­des, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswa­gen oraz rzadko spotykane jak Chatenet.

Wiele modeli zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy w Polsce, m.in. nowy Re­nault ESPACE. Ponadto będzie można przyj­rzeć się z bliska samochodom roku 2015, czyli Passatom (Limuzynie i Variant) Volks­vagena, hybrydowemu Outlanderowi PHEV, nowemu AMG GT Mercedesa, legendarnej Su­zuki Vitarze, nowemu Fordowi Mondeo oraz modelowi CH 32 Pick-Up w wersji z silnikiem elektrycznym, który będzie prezentowany przez Chatenet, czyli markę premium w gru­pie mikro-pojazdów.

Moto Show 2015 w Krakowie
RENAULT ESPACE swoją premierę w Polsce będzie miał na MOTO SHOW w Krakowie 2015, fot. materiały prasowe

EMOCJE, ADRENALINA I MISTRZOWIE KIEROWNICY

W ubiegłym roku w ramach MOTO SHOW w Krakowie zadebiutował MOTORSPORT SHOW. To jedyna tego typu impreza w Pol­sce, podczas której fani mogą spotkać swoich ulubionych zawodników, zobaczyć ich samo­chody, dowiedzieć się o kulisach startów czy po prostu zdobyć autograf idoli. Zbliżająca się edycja MOTO SHOW zgromadzi w EXPO Kra­ków czołowych kierowców, reprezentujących kluczowe dziedziny motosportu.

Fani będą mogli spotkać m.in. jedną z najszyb­szych kobiet w Polsce - zawodniczkę dwóch prestiżowych, wyścigowych pucharów euro­pejskich: Audi TT Cup oraz Volkswagen Golf Cup - Gosię Rdest.

Na MOTO SHOW pojawią się także: Tomasz Kasperczyk - szósty zawodnik minionego sezonu Rajdowych Samochodowych Mi­strzostw Polski, kierowca Forda Fiesty R5, któ­ry zaprezentuje się ze swoim zespołem Tiger Rally Team. Porozmawiać będzie można także z Marcinem Słobodzianem - Mistrzem Polski w grupie N i II Vice Mistrzem Polski w klasyfika­cji generalnej GSMP.

Nie lada gratką będzie możliwość zobaczenia z bliska trzech pucharowych samochodów z cyklu Volkswagen Golf Cup, zrzeszające­go 24 zawodników z 10 krajów całego świa­ta. W tej formule swoje pierwsze kroki stawia Jerzy Dudek - jeden z najlepszych polskich piłkarzy, legendarny bramkarz reprezen­tacji Polski, mający na swoim koncie wygraną w finale Ligi Mistrzów z 2005 r. z Liverpoolem. Dudek będzie współprowadzącym imprezę na scenie Moto Show w Krakowie.

Wiele emocji wzbudzi zapewne sobotnia rywa­lizacja młodych rajdowców w ramach amator­skiej imprezy rangi KJS organizowanej przez Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie - Rajdy24 Cup.

Moto Show 2015 w Krakowie
fot. materiały prasowe

SZYBCY I ZRĘCZNI

Stałą atrakcją Moto Show jest specjalnie przygotowany tor. I tak pokazy driftu będą połączone z prezentacją elitarnej ligi Drift Masters Grand prix, w której rywalizują naj­lepsi polscy drifterzy, a jej ambasadorem jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych w tej dyscyplinie zawodników w Europie, czyli Pa­weł Trela. Swoje niebywałe umiejętności jazdy slidem zaprezentuje Bartek Ostałowski, który opowie także o swoich planach na najbliższy sezon.

SPOTKAJ NIESPOTYKANE…

… to z kolei główne przesłanie Salonu Tu­ning Show, który odbędzie się w Krakowie już po raz 13. W hali EXPO swoje niezwykłe mo­dyfikacje zaprezentują właściciele starannie wyselekcjonowanych samochodów z Polski i zagranicy. W Salonie Custom będą brylować kultowe samochody z USA, m.in. Dodge Char­ger z 1973 oraz Buick Riviera. Ponadto na Moto Show swoją premierę będzie miał nie­zwykły motocykl custom Pro Street konstru­owany w ramach niestandardowej akcji cha­rytatywnej dla Stowarzyszenia Piękne Anioły przez Retro Custom Garage - Seweryn Drożdż. Nie zabraknie innych wyjątkowych jednośla­dów, m.in. Yamahy MT-07 MOTO CAGE stwo­rzonej dla pasjonatów stuntu.

A to oczywiście tylko niewielka zapowiedź nie­zwykłej wystawy MOTO SHOW Kraków 2015.

NASTĘPCY GIUGIARO, PININFARINA, BERTONE

W hasło przewodnie tegorocznego MOTO SHOW w Krakowie doskonale wpisuje się konkurs dla projektantów i designerów, czyli Autokreator. Jego głównym celem jest pro­mocja nowych i innowacyjnych projektów sa­mochodów. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie projektu Demo Cara Targów Moto Show w Krakowie 2016 (nadwozia i wnętrza). Najlepszy będzie wykorzystany na wszystkich materiałach promujących 3. edy­cję imprezy.

Moto Show w Krakowie 2015 odbędzie się 23 i 24 maja na terenie Międzynaro­dowego Centrum Targowo-Kongreso­wego EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9).

Kontakt:

Tomasz Krupa

komisarz Moto Show Kraków 2015

kom. 516 029 226

Paweł Cyz

rzecznik prasowy Targów w Krakowie

kom. 660 430 577

Gorące tematy

AIR SHOW W KATOWICACH

AIR SHOW W KATOWICACH

Śląski Air, Piro & Moto Show FAJERA!Już jutro na Muchowcu wielkie święto - widowiskowe podniebne akrobacje, zapierające dech pirotechniczne show, grupy rekonstrukcji historycznej oraz więcej

OFF CORAZ BLIŻEJ

OFF CORAZ BLIŻEJ

OFF Festival Katowice 2018:Kapela ze Wsi Warszawa i Zespół z Miasta Doznań. Na OFFie, jak zwykle wspominamy: i debiut Much sprzed dekady, i pieśni naszych przodków w reinterpretacjach Kapeli ze więcej

Szczęśliwa trzynastka - TNM

Szczęśliwa trzynastka - TNM

Do grona gwiazd 13. edycji Festiwalu dołącza jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce, mroczny duet z Kanady, rezydent kultowego Salon des Amateurs w Dusseldorfie, młody i rozchwytywany DJ więcej

Życie online

Życie online

 Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu, smartfonów czy platform streamingowych, które częstują swoich użytkowników muzyką oraz filmami. W coraz większym stopniu otaczamy więcej

60-LATEK, LECZ NIE SENIOR

60-LATEK, LECZ NIE SENIOR

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia. Perła architektury projektu Zbigniewa Rzepeckiego jest jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej więcej