PRZYMIERZALNIA KARIERY, WARSZTATY, DOBRA ZABAWA – PROJEKT WYŻSZY POZIOM W GALERII KATOWICKIEJ

Utworzone: wtorek, 21 lipca 2015 Autor: Informacja prasowa
fot. materiały prasowe
Na projekt składa się szereg wydarzeń z zakresu kultury i edukacji

 

PROJEKT WYŻSZY POZIOM, czyli unikatowe na skalę kraju przedsięwzięcie Galerii Katowickiej, które ma przybliżać mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwiać aktywne uczestniczenie w najciekawszych projektach, zbliża się do półmetka zaplanowanych na wakacje aktywności. Każdy tydzień przynosi nowe wydarzenia - najbliższe to "Przymierzalnia kariery", zwiastun spektaklu, a także cykliczne warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Od początku lipca w Galerii Katowickiej, która zainicjowała i koordynuje PROJEKT WYŻSZY POZIOM, realizowane są skierowane do odbiorców w każdym wieku różnorodne zajęcia prowadzone przez m.in. Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Rozwoju, Galerię Pracownię Renesans, Teatr Bez Sceny, Teatr Trip i Galerię Rozwoju. Dotychczas odbyło się ok. 20 z ponad 75 zaplanowanych na okres wakacyjny punktów programu.

W trzecim tygodniu trwania PROJEKTU WYŻSZY POZIOM w Galerii Katowickiej przygotowano aktywności i propozycje na każdy dzień.

W poniedziałek (20 lipca br.) zwiastun spektaklu "Ciemno.Jasno.Cień" zaprezentował Teatr Bez Sceny. To oparty na sztuce aktorskiej i tekstach dramaturgicznych z najwyżej półki, założony 18 lat temu, prywatny, autorski teatr Andrzeja Dopierały - katowiczanina, aktora, reżysera i scenografa, Laureata Złotych Masek, dwukrotnego stypendysty Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury. Dziś, we wtorek 21 lipca br., Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Capgemini Poland i Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach organizują w Galerii Katowickiej pierwszą "Przymierzalnię kariery".

- Każdego, kto chciałby skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne, ma pytania z zakresu prawa pracy lub jest ciekawy spotkania z jednym z największych pracodawców w województwie - zapraszamy do wzięcia udziału w "Przymierzalni kariery" w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM w Galerii Katowickiej - mówi Wiktoria Marcinkiewicz z Biura Promocji i Imprez Akademickich Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty autopromocji oraz na temat współczesnych metod rekrutacji.

- W ten ciekawy pomysł zaangażowały się także sklepy obecne w Galerii Katowickiej. Marka Bytom udostępni swoje kolekcje by zaprezentować jak najlepiej ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną oraz do zdjęć do CV. Salon Estēe Lauder stworzy specjalne atelier, na którym będzie udzielać porad dotyczących makijażu stosownego na rozmowę kwalifikacyjną, pokaże też jaki make-up będzie odpowiedni do fotografii do dokumentów aplikacyjnych - mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

W środę (22 lipca br.) odbędzie się kolejna już Mała AKADEMIA Sztuk Pięknych Galerii Katowickiej. Artystyczno-edukacyjny projekt prowadzony przez Galerię Pracownię Renesans wykorzystuje niestandardowe formy wprowadzając dzieci w świat kultury i sztuki. Podczas najbliższych zajęć na warsztat pójdzie rzeźba.

PROJEKT WYŻSZY POZIOM w czwartki w Galerii Katowickiej oznacza zajęcia z rozwoju osobistego dla dorosłych "Wejdź na Wyższy Poziom" i sesje relaksacyjne przy muzyce. Aktywności prowadzi Bogdan Maciejak, trener rozwoju osobistego, praktyk i mówca motywacyjny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Tematem zajęć 23 lipca br. będzie: "Sztuka bycia zajętym a zarazem na luzie".

Magiczne eksperymenty i pokazy, podczas których uczestnicy odkryją, że chemia jest trochę magiczna, a magia chemiczna, okazja by z wody wyczarować sok i coca colę oraz nadmuchać balon bez pomocy ust, a także odczytać magiczne niewidzialne pismo - to tylko wybrane z atrakcji, jakie zaprezentuje w piątek 24 lipca br. Uniwersytet Rozwoju. W tym dniu odbędzie się także sesja zajęć z robotyki. Warsztaty, które prowadzone są w ramach PROJKETU WYŻSZY POZIOM w każdy piątek, wykorzystują kreatywnie i praktyczne doświadczenia aby pomóc zrozumieć funkcjonowanie otaczającego nas świata.

W sobotę i niedzielę swoje zajęcia poprowadzi także Galeria Pracownia Renesans - podczas kreatywnych "Rodzinnych Inspiracji" w dniach 25-26 lipca br. pod hasłem: "Nakręcana mysz" przeprowadzi zajęcia z cyklu śrubka i reszta - informel. Podczas zajęć prowadzonych przez Teatr Trip uczestnicy stworzą własne projekty scenografii oraz zaprojektują kostiumy teatralne, wykorzystując do tego profesjonalne szablony.

- Zajęcia PROJEKTU WYŻSZY POZIOM cieszą się coraz większą popularnością. Odwiedzają nas dzieci, dorośli, całe rodziny. W Galerii Katowickiej znajdują odpowiednią dla siebie ofertę wartościowych zajęć z różnych dziedzin. Mogą twórczo, aktywnie, wspólnie i pożytecznie spędzić wolny czas - dodaje Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Do końca lipca na poziomie 0 Galerii Katowickiej w ramach wystawy "Dyplomy 2014" eksponowane są najlepsze prace zrealizowane w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie, obejmujące: projektowanie książek i ilustracji, krojów pisma, identyfikacji wizualnej, czy opakowań.

Na poziomie +2 oglądać można wystawę fotografii autorstwa Soren Solkaera, zatytułowaną "Dusze, portrety które zmieniają". Duński artysta fotografik, znany ze współpracy z Amy Winehouse i Lily Allen, w wyrazisty sposób portretuje gwiazdy współczesnej muzyki: U2, The White Stripes, Bjork, Franz Ferdinand, czy REM. Solkaer jest również autorem książek poświęconych fotografii artystycznej. Wystawa "Dusze", prezentowana wcześniej m.in. w Nowym Jorku, Mediolanie, Amsterdamie, czy Oxfordzie, przedstawia portrety joginów będących w stanie wyciszenia i relaksacji.

Wszystkie wakacyjne aktywności w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM dostępne są bezpłatnie, odbywają się na poziomie +2 Galerii Katowickiej. Na wybrane zajęcia obowiązują zasada pierwszeństwa. Szczegółowy harmonogram i informacje znajdują się na stronie: www.galeriakatowicka.eu/wyzszy-poziom

Gorące tematy

BYTOMSKIE PONDERABILIA

BYTOMSKIE PONDERABILIA

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe: „kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi”. Wielu więc szczęściarzy i szczęśliwców spotkać można w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę każdego więcej

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

BOGACTWO EMOCJI CZYLI TNM 2018

Trudno w jednym materiale opisać wszystko to, co się wydarzyło w trakcie tegorocznego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu czterech dni na 7 scenach wystąpiło 62 artystów z 20 krajów. więcej

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

CZASAMI CZYTAMY KSIĄŻKI

OFF Festival Katowice 2018Czasami czytamy książkiCzasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę więcej

Muzyka, światło i nowe technologie

Muzyka, światło i nowe technologie

Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. Miejsce, gdzie najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się wyjątkowy INTRO Festival. Gdyby wydarzenia muzyczne więcej

OFF-SZEM BĘDZIEMY NA OFF-IE A WY?

https:// facebook.com/offfestival/videos/10156426157332208/ więcej