W niedzielę pobiegną w szczytnym celu. Katowice Business Run

Utworzone: czwartek, 3 września 2015 Autor: mat. prasowy
fot. materiały prasowe organizatora
W ubiegłym roku katowickie środowiska biznesowe również biegały

 

W niedzielę 6 września odbędzie się trzecia edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W tym roku pobiegnie w nim 1 500 osób, aby pomóc podopiecznemu Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, który czeka na protezę nogi. Bieg startuje o 10:30 w Strefie Kultury. 

Katowice Business Run (KBR) to bieg sztafetowy, który integruje środowisko biznesu wokół idei sportu i pomagania. W tym roku w katowickim biegu weźmie udział 300 drużyn, czyli 1 500 osób. Bieg wystartuje o godzinie 10:30 w niedzielę, 6 września w centrum miasta - Strefie Kultury . Trasa będzie wiodła przez teren Muzeum Śląskiego, a każdy z zawodników pięcioosobowej sztafety będzie miał do pokonania dystans 3,4 km.

O tej samej godzinie pobiegną sztafety w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu, tworząc największy polski bieg charytatywny, jakim jest Poland Business Run. Dochód z opłat startowych Katowice Business Run 2015 wyniósł 90 tys. pln. Dodatkowo biegacze kwestują na rzecz podopiecznych fundacji w ramach akcji Pomagam Bardziej. Rywalizację kwestujących przez trzy miesiące przed biegiem skutecznie wspiera żółta koszulka lidera zaprojektowana przez Gosię Baczyńską. Koszulkę lidera otrzymują członkowie drużyny, która w danym miesiącu zebrała największą kwotę. Ostatni komplet żółtych koszulek lidera trafi do zwycięskiej drużyny akcji Pomagam Bardziej w dniu biegu - to będzie właśnie wielki finał Katowice Business Run 2015. Poprzedzą go dekoracje trzech najszybszych drużyn.

Łącznie organizatorzy KBR spodziewają się przekazać na rzecz podopiecznego fundacji Marka Urbanka około 100 tys. pln.

6 września Katowice Business Run wystartuje dla Marka Urbanka.

Marek Urbanek, 29 lat, mieszka w Tychach. Wypadek wydarzył się w 2012 roku. Marek był wtedy w pracy. Jechał samochodem. Kierowca innego pojazdu zepchnął Marka z drogi na bariery energochłonne, rozdzielające jezdnię. Te niestety pękły i wbiły się w samochód, przecinając go wzdłuż deski rozdzielczej i miażdżąc lewą nogę. W wyniku wypadku stracił część stopy. Niestety rana po operacji nie chciała się goić. Od czasu wypadku do dziś Marek kilkakrotnie był operowany, szukał pomocy u różnych specjalistów - niestety amputacja była fatalnie wykonana i kikut nie nadawał się do funkcjonalnego protezowania. Po wielu rozmowach z protetykiem podjął decyzję o reamputacji stopy do podudzia. Zabieg - choć wydaje się to paradoksalne - przyniósł mu wielką ulgę od bólu i otworzył zupełnie nowe możliwości dopasowania odpowiedniej protezy.

Przed Markiem teraz rehabilitacja i przygotowanie do protezowania. Jednak perspektywa wydaje się obiecująca - na dobrej jakości protezie podudzia Marek będzie mógł bardzo sprawnie funkcjonować. Dzięki Katowice Business Run Marek jeszcze w tym roku zacznie zupełnie nowy etap w swoim życiu. - Jestem wzruszony i zaszczycony jednocześnie, że postanowili mi Państwo pomóc. Bardzo za to dziękuję - mówi Marek Urbanek.  

Doskonale odnajduję się w obecnej sytuacji Marka. Pamiętam chwilę jak wyszedłem ze szpitala. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że można komuś zazdrościć nóg! Jednego, czego wtedy nie mogłem się doczekać, to chwili, kiedy znowu stanę na dwóch nogach i nauczę się od nowa chodzić. Marek czeka już 3 lata, to bardzo długo. Dlatego ogromnie cieszę się, że razem z uczestnikami Katowice Business Run pomożemy Markowi spełnić jego, podejrzewam, największe obecne marzenie - mówi Jasiek Mela.

To już trzecia  edycja biegu w Katowicach. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 1230 zawodników i ponad 5000 osób  - zebrano 92 tys. pln. Ta kwota w całości została przeznaczona na leczenie i rehabilitacją pana Grzegorza Kocoła i pani Anny Rak.

Firma Capgemini jest  organizatorem KBR od pierwszej edycji biegu. Z radością obserwujemy rosnące zainteresowanie środowiska biznesu tą inicjatywą. Katowice Business Run z roku na rok zwiększa ilość startujących drużyn i w tym roku mamy ich trzy razy więcej niż za pierwszym razem.  Wierzę, że najbliższa edycja KBR przekona kolejne firmy, zarówno do zgłaszania drużyn, jak i sponsorowania kolejnej edycji biegu. Pamiętajmy, że jest to impreza charytatywna i pieniądze które zbieramy przeznaczamy na pokrycie kosztów leczenia beneficjentów Fundacji "Poza horyzonty". Wkład organizatorów i sponsorów całkowicie pokrywa koszty organizacji samej imprezy - Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający  Infrastructure Services, Capgemini Polska.

Katowice Business Run rozegra  się po raz pierwszy w centrum miasta - Strefie Kultury.

Nowa trasa biegu pozwoli pokazać jaką przemianę przechodzą Katowice, a aktywny udział instytucji kultury, jak Muzeum Śląskie otwiera nieznane dla wielu wartości tego nowoczesnego miasta i regionu.

W katowickim biegu wystartują w tym roku trzy "miejskie" drużyny: Urzędu Miasta, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów i GKS-u. Nie chodzi jednak o rywalizację, ale o działanie we wspólnym, ważnym celu. Przy okazji to również dowód na biznesowy potencjał miasta, okazja do integrowania się pracowników firm obecnych w Katowicach i promocja zdrowego stylu życia. Cieszy mnie, że tylu katowiczan i ludzi związanych zawodowo z naszym miastem biega. Z przyjemnością zapraszam ich do przetestowania terenów Strefy Kultury, które się świetnie do biegania nadają - mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Informacja o ograniczeniach w ruchu:
W związku z organizacją biegu wystąpią ograniczenia w ruchu i możliwości parkowania w rejonie ulic: Bobrowolskiego, Góreckiego, Olimpijskiej, Ścigały, Kopalnianej, Roździeńskiego w niedzielę od wczesnych godzin porannych do godz. 16.

Nadal można wpłacać pieniądze w ramach akcji pomagam bardziej poprzez stronę:  www.katowicebusinessrun.pl

Gorące tematy

Sezon festiwali otwarty!

Sezon festiwali otwarty!

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie tegorocznego sezonu polskich festiwali będzie naprawdę mocne! Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend...to już chyba po problemie. Fani muzyki więcej

Snowfest - znamy już pełen line up!

Snowfest - znamy już pełen line up!

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego więcej

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej