W niedzielę pobiegną w szczytnym celu. Katowice Business Run

Utworzone: czwartek, 3 września 2015 Autor: mat. prasowy
fot. materiały prasowe organizatora
W ubiegłym roku katowickie środowiska biznesowe również biegały

 

W niedzielę 6 września odbędzie się trzecia edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W tym roku pobiegnie w nim 1 500 osób, aby pomóc podopiecznemu Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, który czeka na protezę nogi. Bieg startuje o 10:30 w Strefie Kultury. 

Katowice Business Run (KBR) to bieg sztafetowy, który integruje środowisko biznesu wokół idei sportu i pomagania. W tym roku w katowickim biegu weźmie udział 300 drużyn, czyli 1 500 osób. Bieg wystartuje o godzinie 10:30 w niedzielę, 6 września w centrum miasta - Strefie Kultury . Trasa będzie wiodła przez teren Muzeum Śląskiego, a każdy z zawodników pięcioosobowej sztafety będzie miał do pokonania dystans 3,4 km.

O tej samej godzinie pobiegną sztafety w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu, tworząc największy polski bieg charytatywny, jakim jest Poland Business Run. Dochód z opłat startowych Katowice Business Run 2015 wyniósł 90 tys. pln. Dodatkowo biegacze kwestują na rzecz podopiecznych fundacji w ramach akcji Pomagam Bardziej. Rywalizację kwestujących przez trzy miesiące przed biegiem skutecznie wspiera żółta koszulka lidera zaprojektowana przez Gosię Baczyńską. Koszulkę lidera otrzymują członkowie drużyny, która w danym miesiącu zebrała największą kwotę. Ostatni komplet żółtych koszulek lidera trafi do zwycięskiej drużyny akcji Pomagam Bardziej w dniu biegu - to będzie właśnie wielki finał Katowice Business Run 2015. Poprzedzą go dekoracje trzech najszybszych drużyn.

Łącznie organizatorzy KBR spodziewają się przekazać na rzecz podopiecznego fundacji Marka Urbanka około 100 tys. pln.

6 września Katowice Business Run wystartuje dla Marka Urbanka.

Marek Urbanek, 29 lat, mieszka w Tychach. Wypadek wydarzył się w 2012 roku. Marek był wtedy w pracy. Jechał samochodem. Kierowca innego pojazdu zepchnął Marka z drogi na bariery energochłonne, rozdzielające jezdnię. Te niestety pękły i wbiły się w samochód, przecinając go wzdłuż deski rozdzielczej i miażdżąc lewą nogę. W wyniku wypadku stracił część stopy. Niestety rana po operacji nie chciała się goić. Od czasu wypadku do dziś Marek kilkakrotnie był operowany, szukał pomocy u różnych specjalistów - niestety amputacja była fatalnie wykonana i kikut nie nadawał się do funkcjonalnego protezowania. Po wielu rozmowach z protetykiem podjął decyzję o reamputacji stopy do podudzia. Zabieg - choć wydaje się to paradoksalne - przyniósł mu wielką ulgę od bólu i otworzył zupełnie nowe możliwości dopasowania odpowiedniej protezy.

Przed Markiem teraz rehabilitacja i przygotowanie do protezowania. Jednak perspektywa wydaje się obiecująca - na dobrej jakości protezie podudzia Marek będzie mógł bardzo sprawnie funkcjonować. Dzięki Katowice Business Run Marek jeszcze w tym roku zacznie zupełnie nowy etap w swoim życiu. - Jestem wzruszony i zaszczycony jednocześnie, że postanowili mi Państwo pomóc. Bardzo za to dziękuję - mówi Marek Urbanek.  

Doskonale odnajduję się w obecnej sytuacji Marka. Pamiętam chwilę jak wyszedłem ze szpitala. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że można komuś zazdrościć nóg! Jednego, czego wtedy nie mogłem się doczekać, to chwili, kiedy znowu stanę na dwóch nogach i nauczę się od nowa chodzić. Marek czeka już 3 lata, to bardzo długo. Dlatego ogromnie cieszę się, że razem z uczestnikami Katowice Business Run pomożemy Markowi spełnić jego, podejrzewam, największe obecne marzenie - mówi Jasiek Mela.

To już trzecia  edycja biegu w Katowicach. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 1230 zawodników i ponad 5000 osób  - zebrano 92 tys. pln. Ta kwota w całości została przeznaczona na leczenie i rehabilitacją pana Grzegorza Kocoła i pani Anny Rak.

Firma Capgemini jest  organizatorem KBR od pierwszej edycji biegu. Z radością obserwujemy rosnące zainteresowanie środowiska biznesu tą inicjatywą. Katowice Business Run z roku na rok zwiększa ilość startujących drużyn i w tym roku mamy ich trzy razy więcej niż za pierwszym razem.  Wierzę, że najbliższa edycja KBR przekona kolejne firmy, zarówno do zgłaszania drużyn, jak i sponsorowania kolejnej edycji biegu. Pamiętajmy, że jest to impreza charytatywna i pieniądze które zbieramy przeznaczamy na pokrycie kosztów leczenia beneficjentów Fundacji "Poza horyzonty". Wkład organizatorów i sponsorów całkowicie pokrywa koszty organizacji samej imprezy - Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający  Infrastructure Services, Capgemini Polska.

Katowice Business Run rozegra  się po raz pierwszy w centrum miasta - Strefie Kultury.

Nowa trasa biegu pozwoli pokazać jaką przemianę przechodzą Katowice, a aktywny udział instytucji kultury, jak Muzeum Śląskie otwiera nieznane dla wielu wartości tego nowoczesnego miasta i regionu.

W katowickim biegu wystartują w tym roku trzy "miejskie" drużyny: Urzędu Miasta, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów i GKS-u. Nie chodzi jednak o rywalizację, ale o działanie we wspólnym, ważnym celu. Przy okazji to również dowód na biznesowy potencjał miasta, okazja do integrowania się pracowników firm obecnych w Katowicach i promocja zdrowego stylu życia. Cieszy mnie, że tylu katowiczan i ludzi związanych zawodowo z naszym miastem biega. Z przyjemnością zapraszam ich do przetestowania terenów Strefy Kultury, które się świetnie do biegania nadają - mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Informacja o ograniczeniach w ruchu:
W związku z organizacją biegu wystąpią ograniczenia w ruchu i możliwości parkowania w rejonie ulic: Bobrowolskiego, Góreckiego, Olimpijskiej, Ścigały, Kopalnianej, Roździeńskiego w niedzielę od wczesnych godzin porannych do godz. 16.

Nadal można wpłacać pieniądze w ramach akcji pomagam bardziej poprzez stronę:  www.katowicebusinessrun.pl

Gorące tematy

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

Samorządowa gra o tron - rusza konkurs Kryształy PR-u Zmagania serialowych bohaterów o miejsce na tronie dobiegły końca. Ich role przejął jednak ktoś inny, a rozgrywka toczy się więcej

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy – już 15 czerwca na katowicki Muchowiec powróci FAJERA! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody więcej