MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Utworzone: piątek, 11 października 2019

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby zaangażować mieszkańców. M.in. o tym opowiadali w Katowicach na XV Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej czołowi polscy eksperci od komunikacji: Paweł Tkaczyk, Monika Czaplicka, Marek Skała, Aleksandra Kutz.

pr w sam

Paweł Tkaczyk o stereotypach i nie tylko (fot. archiwum)

W ramach konferencji odbyła się również gala wręczenia nagród Kryształy PR-u dla tych miast i gmin, które odniosły największy sukces w kreowaniu własnej marki. Wśród zwycięzców: Rzeszów, Kutno, Częstochowa, czy woj. Kujawsko-Pomorskie.

XV Konferencja PR w Samorządzie i Administracji Państwowej to prawdopodobnie jedyne takie wydarzenie w Polsce w całości poświęcone promocji i marketingowi terytorialnemu. Tegoroczna edycja była ukłonem w stronę nowych mediów i skupiła najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Podczas 20 wykładów omówiono m.in. jak radzić sobie z hejtem, jak zapobiegać kryzysom wizerunkowym, jak promować miasto na YouTube, Linkedin i innych portalach społecznościowych. Do tego przeanalizowano najskuteczniejsze kampanie regionów, które odbiły się echem w mediach krajowych i światowych.

pr w sam

Pierwszy dzień konferencji odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (fot. archiwum)

Prelekcje poprowadzili tacy eksperci jak Kamil Bolek - dyrektor marketingu w LifeTube, który pokazał jak influencerzy ułatwiają promocję regionu, Jakub Mrugalski - Niebezpiecznik.pl, który podpowiadał jak uchronić się przed atakami hakerskimi, Monika Czaplicka - właścicielka agencji Wobuzz, pokazująca jak tworzyć wizerunek w mediach społecznościowych, Michał Raszka - Grupa PRC Holding, który wyjaśnił jak stworzyć skuteczną kampanię społeczną. Gościem specjalnym był Jacek Żakowski, jeden z czołowych dziennikarzy i publicystów.

pr w sam

Jacek Żakowski był gościem specjalnym tegorocznej konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej (fot. archiwum)

- Bardzo podobała nam się tematyka konferencji, braliśmy udział w kilku poprzednich edycjach i ta była najlepsza. Chodzi o to, że znając np. proste sposoby jak wykorzystać wpływ influencerów i jak wybrać odpowiednią osobę do współpracy, zyskujemy przewagę. Przewagę, dzięki której nasz region może stać się bardziej rozpoznawalny, przyciągać nowych mieszkańców i inwestorów - mówi jeden z uczestników konferencji.

PR w Samorządzie był okazją do wymiany doświadczeń i przyjrzenia się projektom, które odniosły wyraźny sukces. Najlepsze z nich otrzymały nagrody Gran Prix Kryształy PR-u, które wręczono podczas uroczystej gali. Wśród laureatów znaleźli się Rzeszów za najlepszy film promocyjny, Kutno za najlepszy event społeczny, Ciechanów i Tomaszów Mazowiecki za najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych, Częstochowa i Gorzów Wielkopolski za najlepszą kreatywną kampanię promocyjną woj. Kujawsko-Pomorskie za najlepszą gazetę miejską oraz MPWiK w Krakowie za najlepszą kampanię promocyjno-informacyjną spółki samorządowej. 

pr w sam

Uroczysta Gala wręczenia Kryształów PR (fot. archiwum)

- Żyjemy w takich czasach, gdy musimy brać pod uwagę siłę Internetu i nowoczesnych technologii, jeśli chcemy skutecznie kreować wizerunek. Widać to chociażby na przykładzie przenoszenia ciekawych miejsc i zabytków do wirtualnego świata Minecraft - mówi Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC Holding, organizatora konferencji - Dzięki wiedzy, którą tutaj dajemy, nawet mała gmina, dysponująca skromnym budżetem może wyróżnić się pośród innych regionów, a nawet zasłynąć na całym świecie.

Patron honorowy konferencji: Prezydent Miasta Katowice.

Gorące tematy

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

PR W SAMORZĄDZIE JUŻ WE WRZEŚNIU

Samorządowa gra o tron - rusza konkurs Kryształy PR-u Zmagania serialowych bohaterów o miejsce na tronie dobiegły końca. Ich role przejął jednak ktoś inny, a rozgrywka toczy się więcej

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

AIR SHOW W 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy – już 15 czerwca na katowicki Muchowiec powróci FAJERA! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody więcej