MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Utworzone: piątek, 11 października 2019

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby zaangażować mieszkańców. M.in. o tym opowiadali w Katowicach na XV Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej czołowi polscy eksperci od komunikacji: Paweł Tkaczyk, Monika Czaplicka, Marek Skała, Aleksandra Kutz.

pr w sam

Paweł Tkaczyk o stereotypach i nie tylko (fot. archiwum)

W ramach konferencji odbyła się również gala wręczenia nagród Kryształy PR-u dla tych miast i gmin, które odniosły największy sukces w kreowaniu własnej marki. Wśród zwycięzców: Rzeszów, Kutno, Częstochowa, czy woj. Kujawsko-Pomorskie.

XV Konferencja PR w Samorządzie i Administracji Państwowej to prawdopodobnie jedyne takie wydarzenie w Polsce w całości poświęcone promocji i marketingowi terytorialnemu. Tegoroczna edycja była ukłonem w stronę nowych mediów i skupiła najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Podczas 20 wykładów omówiono m.in. jak radzić sobie z hejtem, jak zapobiegać kryzysom wizerunkowym, jak promować miasto na YouTube, Linkedin i innych portalach społecznościowych. Do tego przeanalizowano najskuteczniejsze kampanie regionów, które odbiły się echem w mediach krajowych i światowych.

pr w sam

Pierwszy dzień konferencji odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (fot. archiwum)

Prelekcje poprowadzili tacy eksperci jak Kamil Bolek - dyrektor marketingu w LifeTube, który pokazał jak influencerzy ułatwiają promocję regionu, Jakub Mrugalski - Niebezpiecznik.pl, który podpowiadał jak uchronić się przed atakami hakerskimi, Monika Czaplicka - właścicielka agencji Wobuzz, pokazująca jak tworzyć wizerunek w mediach społecznościowych, Michał Raszka - Grupa PRC Holding, który wyjaśnił jak stworzyć skuteczną kampanię społeczną. Gościem specjalnym był Jacek Żakowski, jeden z czołowych dziennikarzy i publicystów.

pr w sam

Jacek Żakowski był gościem specjalnym tegorocznej konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej (fot. archiwum)

- Bardzo podobała nam się tematyka konferencji, braliśmy udział w kilku poprzednich edycjach i ta była najlepsza. Chodzi o to, że znając np. proste sposoby jak wykorzystać wpływ influencerów i jak wybrać odpowiednią osobę do współpracy, zyskujemy przewagę. Przewagę, dzięki której nasz region może stać się bardziej rozpoznawalny, przyciągać nowych mieszkańców i inwestorów - mówi jeden z uczestników konferencji.

PR w Samorządzie był okazją do wymiany doświadczeń i przyjrzenia się projektom, które odniosły wyraźny sukces. Najlepsze z nich otrzymały nagrody Gran Prix Kryształy PR-u, które wręczono podczas uroczystej gali. Wśród laureatów znaleźli się Rzeszów za najlepszy film promocyjny, Kutno za najlepszy event społeczny, Ciechanów i Tomaszów Mazowiecki za najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych, Częstochowa i Gorzów Wielkopolski za najlepszą kreatywną kampanię promocyjną woj. Kujawsko-Pomorskie za najlepszą gazetę miejską oraz MPWiK w Krakowie za najlepszą kampanię promocyjno-informacyjną spółki samorządowej. 

pr w sam

Uroczysta Gala wręczenia Kryształów PR (fot. archiwum)

- Żyjemy w takich czasach, gdy musimy brać pod uwagę siłę Internetu i nowoczesnych technologii, jeśli chcemy skutecznie kreować wizerunek. Widać to chociażby na przykładzie przenoszenia ciekawych miejsc i zabytków do wirtualnego świata Minecraft - mówi Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC Holding, organizatora konferencji - Dzięki wiedzy, którą tutaj dajemy, nawet mała gmina, dysponująca skromnym budżetem może wyróżnić się pośród innych regionów, a nawet zasłynąć na całym świecie.

Patron honorowy konferencji: Prezydent Miasta Katowice.

Gorące tematy

Sezon festiwali otwarty!

Sezon festiwali otwarty!

Wszystko wskazuje na to, że otwarcie tegorocznego sezonu polskich festiwali będzie naprawdę mocne! Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend...to już chyba po problemie. Fani muzyki więcej

Snowfest - znamy już pełen line up!

Snowfest - znamy już pełen line up!

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego więcej

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Snowfest - drugie ogłoszenie!

Siódma edycja festiwalu SnowFest - najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy - odbędzie się 28 i 29 lutego w Szczyrku. Po raz kolejny na terenie amfiteatru pojawi się liczna grupa więcej

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

MIASTA MAJĄ DOBRY PR

Jak polskie miasto stało się rozpoznawalne na całym świecie, jak wciągnąć w marketing miejsc influencerów, jak wykorzystać storytelling w samorządach, jakie akcje społeczne prowadzić, aby więcej

Nowa muzyka

Nowa muzyka

Na mapie polskich festiwali można spokojnie doliczyć się co najmniej kilkudziesięciu pozycji. Niektóre są małe, kameralne, zaszyte w podziemiach fortu lub leśnej głuszy. Inne wręcz więcej